İSTASYON CADDESİ YENİLENDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

İSTASYON CADDESİ YENİLENDİ

Edremit Belediyesi tarafından, ilçenin vitrini konumunda olan girişleri yenileniyor. İlçenin İzmir yönünden şehir merkezine kadar uzanan İstasyon Caddesi’nde yeniden düzenleme çalışmaları tamamlandı.

 

Edremit Belediyesi tarafından şehrin vitrinini oluşturan giriş ve çıkışlarda ki yollar yenileniyor. Edremit’in Çanakkale yönünden girişinde bulunan Akçay Caddesi’nden sonra İzmir yönünden girişinde bulunan İstasyon Caddesi’nde baştan sona yenilendi. İstasyon Caddesi, Soğuk Tulumba Köprüsü’nden başlayarak eski SSK Hastanesi önünden E-87 İzmir-Çanakkale Karayolu kavşağına kadar yeniden düzenlendi. Yeniden düzenleme çalışmaları kapsamında İstasyon Caddesi alt yapı sistemleri başta olmak üzere parke taş kaplamaları, kaldırım ve yeşil alan düzenlemeleri ile modern bir hale dönüştürüldü. İstasyon Caddesi ve Yusuf Sinan Köprüsü bağlantısında ki 790. Sokakta altyapı sistemlerine 500 metre uzunluğunda 600 milimetre korige yağmur suyu hattı döşenirken, toplam 23 bin 265 metrekare kilitli parke taş kaplaması, 3 bin 150 metre yağmur suyu oluğu, 6 bin 485 metre refüj ve kaldırım bordürü kullanıldı. İstasyon Caddesi’nin E-87 Karayolu’nda ki bağlantılarının da tamamlanmasından sonra trafiğe açılacak. İstasyon Caddesi’nin trafiğe açılmasının ardından caddeye bağlantılı Bülent Ecevit Caddesi’nde çalışmalara başlanılacak.  Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ilçenin büyüyen ve gelişen yapısı ile büyük bir kent haline dönüştüğünü belirterek, yıllardır çözülemeyen sorunları ortadan kaldırdıklarını, çağdaş ve modern bir kent yaratabilmek için yeni projeleri hayata geçirmeye başladıklarını kaydetti. Başkan Saka, ilçenin vitrini konumunda olan giriş ve çıkışların modern ve çağdaş kentlere yakışır biçimde yeni bir görünüme kavuşturulduğunu belirterek, “Altyapısı ve üstyapı düzenlemeleri ile ilçemize gelenleri hiçbir sorunun olmadığı modern caddeler karşılayacak” dedi.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.