" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ŞEHİTLER TÜRKÜLERLE ANILDI

  Edremit’te Sarıkamış Şehitleri farklı bir etkinlikle türkülerle anıldı.     Edremit Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından, 15-22 Aralık Sarıkamış Şehitlerini Anma Haftası dolayısı ile “Yemen’den Çanakkale’ye Şehitleri Anma Konseri” düzenlendi. Anma konserine Edremit 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü, Edremit Belediye Başkan Vekili Fahri Yaşar, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan […]

ŞEHİTLER TÜRKÜLERLE ANILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit’te Sarıkamış Şehitleri farklı bir etkinlikle türkülerle anıldı.

 

 

Edremit Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından, 15-22 Aralık Sarıkamış Şehitlerini Anma Haftası dolayısı ile “Yemen’den Çanakkale’ye Şehitleri Anma Konseri” düzenlendi.

Anma konserine Edremit 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü, Edremit Belediye Başkan Vekili Fahri Yaşar, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Yazar, Edremit İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, Altınoluk Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selami Selvi ve çok sayıda izleyici katıldı.

 

Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde Şef Zeki Çiçek yönetiminde gerçekleştirilen konserde kahramanlık türküleri ve Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirildi.

1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında, Kars’ın Sarıkamış yakınındaki Allahuekber Dağları’nda, Kars’ı Ruslardan geri almak için harekata katılan ve 60 bin’i donarak olmak üzere 78 bin askerin şehit olmasının 101. yıldönümü nedeniyle Edremit Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından “Yemen’den Çanakkale’ye Şehitleri Anma Konseri” düzenlendi. Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Türk Halk Müziği Yurdun Sesi Korosu tarafından, eski TRT İzmir Radyosu Ses Sanatçısı Şef Zeki Çiçek yönetiminde gerçekleştirilen anma konserinde şehitlerin anlatıldığı geçmişten günümüze kahramanlık ve Atatürk’ün sevdiği türküler ilgiyle karşılandı. Koro ve solistler tarafından Sarıkamış Şehitleri başta olmak üzere Yemen’den Çanakkale’ye kadar tarihimizde ki kahramanlık destanlarının anlatıldığı 21 adet kahramanlık türküsü slaytlar eşliğinde seslendirildi. Koro Şefi Zeki Çiçek, “Her bir türküde atalarımızın vatan sevdası uğruna gösterdiği kahramanlık destanları dile getiriliyor. Bizlerde bugün eğlenmek için değil, başta ulu önderimiz Atatürk olmak üzere Yemen’den Çanakkale’ye tüm şehitlerimizi anmak için bir program hazırladık. Bu imkanları sunan Belediye Başkanımız Kamil Saka’ya, Kültür Müdürlüğü yetkililerine ve en önemlisi bugün salonu dolduran siz değerli konuklarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

Konser sonunda Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü ve Belediye Başkan Vekili Fahri Yaşar tarafından şef Zeki Çiçek ve koro elemanlarına çiçek verildi. Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ünlü, koro Şefi Zeki Çiçek’in verdiği Türk bayrağını öperek aldı.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.