DEVRİM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

DEVRİM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR

?ehit Aste?men Mustafa Fehmi Kubilay (1906-1930)

 

 

 

 

 

CHP Edremit İlçe örgütü ölümsüz devrim şehitleri, Asteğmen Kubilay, Bekçi Hasan ve Şevki Bey’i unutmadı.

CHP ilçe örgütü adına ilçe Başkanı Yusuf Sel, Devrim Şehidi Asteğmen Kubilay, Bekçi Hasan ve Şevki Beylerin şehit edilişlerinin 85’inci yıl dönümü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, yayınladığı yazılı basın açıklamasında şöyle dedi; “23 Aralık 1930 günü gerçekleşen İzmir’in Menemen İlçesi’nde askerliğini yedek subay olarak yapmakta olan Mustafa Fehmi Kubilay’ın ve yardıma koşan bekçiler Hasan ve Şevki’nin şeriat isteyen katı, bağnaz bir grup tarafından öldürülmesiyle başlayan olaylar zinciri Cumhuriyet tarihinin en kara günlerinden biridir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Örgütü olarak 1930 yılında şeriat yanlıları tarafından yapılan bu olayı şiddetle kınıyoruz. 1930 yılındaki aynı zihniyetin günümüz Türkiye’sinde de varlığını derinden hissetmekteyiz. O günün şeriat yanlıları bugünün IŞİD mensupları olarak Ortadoğu topraklarını kana bulamaktadır. Her ne olursa olsun, kandan beslenen bu zihniyete tepkimiz açık ve nettir. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen Cumhuriyet sevdalıları olarak her zaman Cumhuriyet’in ilelebet yaşatılması için mücadele vereceğiz. Bu duygu ve düşünceler ile devrim şehidi Asteğmen Kubilay, Bekçi Hasan ve Şevki Beyleri bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Hüseyin EROĞLU

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.