BALKAN’IN 42.ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE İSMET İNÖNÜ MESAJI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BALKAN’IN 42.ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE İSMET İNÖNÜ MESAJI

 

 

Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan İsmet İnönünün 42. ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Balkan Mesajında şunları dile getirdi.

“Atatürk’ün yakın silah arkadaşı, ikinci Cumhurbaşkanımız, Türkiye’nin hür ve bağımsız bir devlet olarak kabul ettiren Lozan Barış Antlaşması’nı kahramanı ve örnek devlet adamı İsmet İnönü’yü vefatının 42. Yıldönümünde saygıyla anıyoruz.

Tek bir yurttaşımız ölmeden İkinci Dünya Savaşı gibi bir felaketten bizleri korunabilmişsek, Belki karneyle ekmek almak zorunda kalmış olabilen bu millet, 2. Dünya Savaşının zararlarından kendisini koruyabilmiş ve ötesinde çocuklar babasız kalmamışsa bu İnönü sayesinde olmuştur. Demokratik hayatımızın bir gereği olan çok partili sisteme geçmemize olanak sağlayarak demokrasi tarihimize de adını altın harflerle yazdıran gerçek bir vatansever İsmet İnönü, mazimizin eşsiz ve örnek bir şahsiyetidir.

Bu düşüncelerle; vatanı yeniden kurmak ve yükseltmek amacıyla ömrünü milleti için harcayan eşsiz bir şahsiyet olan İsmet İnönü’yü asla unutmayacağız. İnönü, eserleri ve hatırasıyla bizimle yaşayacaktır. Aramızdan ayrılışının 42. yılında onu özlemle ve sevgiyle anıyoruz. Ruhu şad olsun”

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.