İSMET İNÖNÜ, ÖLÜMÜNÜN 42. YILINDA EDREMİT’TE ANILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

İSMET İNÖNÜ, ÖLÜMÜNÜN 42. YILINDA EDREMİT’TE ANILDI

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı ve CHP’nin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü, ölümünün 42. yılında CHP Edremit İlçe Örgütü tarafından Altınoluk Mahallesi’nde ki anıtı başında törenle anıldı.

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı ve CHP’nin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü, Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Örgütü tarafından düzenlenen tören ile anıldı. Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde anıtı önünde düzenlenen anma törenine CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, Edremit Belediye Başkan Vekili Fahri Yaşar, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, CHP Edremit İlçe Kadın Kolları Başkanı Songül Toplamaoğlu, CHP Edremit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan, parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşma yapan CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, İsmet İnönü’nün hayatından kesitler sunarak “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte esaretten özgürlüğe kavuşabilmek için mücadele vermiş, Cumhuriyet’in kuruluşunda çok büyük emekleri olan 2. Cumhurbaşkanımız ve partimizin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü, savaşlar kazanmış muzaffer bir kumandan, başarılı bir diplomat, Cumhuriyet’in kuruluşunda yer almış, 2. Dünya Savaşı’na ülkemizi sokmayan ve çok partili sisteme geçişimizi sağlayan eşsiz bir devlet adamı idi. 2. Cumhurbaşkanımız ve 2. Genel Başkanımız, Milli Şef İsmet İnönü’yü vefatının 42. yılında saygı ve rahmetle anıyorum” dedi. Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından İsmet İnönü anıtına çiçekler bırakıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.