Semt Sahaları İle Mahalleler Canlanıyor

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

Semt Sahaları İle Mahalleler Canlanıyor

Sındırgı Belediyesi yeni projeleri ile Sındırgı’da sosyal alanları artırmaya devam ediyor. Gençlerin daha iyi ortamlarda spor yapmaları amacıyla yapılan semt sahalarıyla yeni sosyal alanlar oluşturuldu. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Uygar Çelik ve birim müdürleri ile Camicedit mahallesinde çalışmaları sona eren Semt Sahasını yerinde inceledi. Basketbol sahasında Makbule Efe Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinin çalışmasını gören Başkan Yavaş ve müdürler öğrencilerle maç yaptı.

Sındırgı Belediyesi, gençlerin daha iyi ortamlarda spor yapabilmeleri amacıyla şehir genelinde semt spor sahaları yapmaya devam ediyor. Sındırgı Belediyesi olarak semt sahalarının sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, yapılan spor alanlarında gençlerin ve çocukların sportif faaliyetler içerisinde yer alarak toplumsal hayata daha etkin bir şekilde katılabileceklerini ifade etti. Başkan Yavaş açıklamasında: “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi hem zihnen hemde bedenen yetiştirebilmek maksadıyla Sındırgı’nın değişik alanlarında, semt sahaları projemizin ilkini bugün hayatiyet kazandırmış olduk. Gençlerin uygun şartlarda spor yapabilmelerini sağlayarak, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istiyoruz. Sağlıklı bir gelecek sağlıklı bir toplumla oluşacaktır. Özellikle çocukların ve gençlerin spor yapmalarına imkan sağlamak amacıyla spor tesisleri inşa ediyoruz ve sporu yaşamın bir parçası haline getiriyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızı, gençlerimizi spora özendirmek, kötü alışkanlıklardan ve davranışlardan uzak durarak spor yapmaları amacı ile başlattığımız semt spor sahaları ilçe genelindeki mahallelerde yapılacağı gibi Yaylabayır ve Yüreğil mahallelerinde de yapılacak” diye konuştu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.