" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Semt Sahaları İle Mahalleler Canlanıyor

Sındırgı Belediyesi yeni projeleri ile Sındırgı’da sosyal alanları artırmaya devam ediyor. Gençlerin daha iyi ortamlarda spor yapmaları amacıyla yapılan semt sahalarıyla yeni sosyal alanlar oluşturuldu. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Uygar Çelik ve birim müdürleri ile Camicedit mahallesinde çalışmaları sona eren Semt Sahasını yerinde inceledi. Basketbol sahasında Makbule Efe Anadolu Öğretmen Lisesi […]

Semt Sahaları İle Mahalleler Canlanıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Sındırgı Belediyesi yeni projeleri ile Sındırgı’da sosyal alanları artırmaya devam ediyor. Gençlerin daha iyi ortamlarda spor yapmaları amacıyla yapılan semt sahalarıyla yeni sosyal alanlar oluşturuldu. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Uygar Çelik ve birim müdürleri ile Camicedit mahallesinde çalışmaları sona eren Semt Sahasını yerinde inceledi. Basketbol sahasında Makbule Efe Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinin çalışmasını gören Başkan Yavaş ve müdürler öğrencilerle maç yaptı.

Sındırgı Belediyesi, gençlerin daha iyi ortamlarda spor yapabilmeleri amacıyla şehir genelinde semt spor sahaları yapmaya devam ediyor. Sındırgı Belediyesi olarak semt sahalarının sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, yapılan spor alanlarında gençlerin ve çocukların sportif faaliyetler içerisinde yer alarak toplumsal hayata daha etkin bir şekilde katılabileceklerini ifade etti. Başkan Yavaş açıklamasında: “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi hem zihnen hemde bedenen yetiştirebilmek maksadıyla Sındırgı’nın değişik alanlarında, semt sahaları projemizin ilkini bugün hayatiyet kazandırmış olduk. Gençlerin uygun şartlarda spor yapabilmelerini sağlayarak, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istiyoruz. Sağlıklı bir gelecek sağlıklı bir toplumla oluşacaktır. Özellikle çocukların ve gençlerin spor yapmalarına imkan sağlamak amacıyla spor tesisleri inşa ediyoruz ve sporu yaşamın bir parçası haline getiriyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızı, gençlerimizi spora özendirmek, kötü alışkanlıklardan ve davranışlardan uzak durarak spor yapmaları amacı ile başlattığımız semt spor sahaları ilçe genelindeki mahallelerde yapılacağı gibi Yaylabayır ve Yüreğil mahallelerinde de yapılacak” diye konuştu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.