EDREMİT’TE KAVŞAK PROJESİNDE SONA GELİNDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

EDREMİT’TE KAVŞAK PROJESİNDE SONA GELİNDİ

 

Edremit Belediyesi tarafından ilçenin girişindeki Endüstri Meslek Lisesi kavşağında Atatürk ve İsmet İnönü’nün yan yana anıtının bulunacağı kavşak düzenlemesinde sona gelindi.

 

Edremit Belediyesi tarafından ilçenin girişlerinde başlatılan düzenleme çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. İlçenin girişlerinde ki caddeler yeniden düzenlenirken Çanakkale yönünden girişinde bulunan Endüstri Meslek Lisesi kavşağında anıt ve çevre düzenlemesinde sona gelindi. Toplam Bin 500 metre kare alan üzerinde gerçekleştirilen çalışmalarda ilk olarak altyapı sistemleri hazırlanan kavşak düzenlemesinden otomatik sulama sistemi kurulurken elektrik hatları da yer altına alındı. Atatürk ve İsmet İnönü’nün yanyana anıtının da yer alacağı düzenlemede anıtın konulacağı kaidesi ve peyzaj düzenlemeleri yapıldı. Atatütk ve İsmet İnönü anıtının konulması ile proje tamamlanarak hizmete açılacak. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, kent estetiğine yönelik çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Şehrimizin vitrini olan giriş noktalarında gerekli düzenlemeleri hayat geçiriyoruz. Her gün yüzlerce araç ve binlerce vatandaşımızın kullandığı Çanakkale yönünden ilçe merkezine girişte ki Endüstri Meslek Lisesi kavşağına modern ve çağdaş kentlere yakışır bir düzenleme yapıyoruz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ile 2. Cumhurbaşkanı’mız İsmet İnönü’nün anıtının da yer aldığı düzenlemeleri kısa sürede bitireceğiz. Edremit’e gelenler modern bir kavşak ile karşılaşacaklar” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.