" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

CHP Edremit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan; “AKP ELİNİ ODTÜ’DEN ÇEK!”

  CHP Edremit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan, ODTÜ’de yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı. Gençlik Kolları Başkanı Alkan, “ODTÜ’ye yönelik dini istismar eden, iftiraları kınıyoruz ve ODTÜ’lü genç, üniversiteli yoldaşlarımızın yanında olduğumuzu yüksek sesle haykırıyoruz” dedi.   Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) yaşanan […]

CHP Edremit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan; “AKP ELİNİ ODTÜ’DEN ÇEK!”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

CHP Edremit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan, ODTÜ’de yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı. Gençlik Kolları Başkanı Alkan, “ODTÜ’ye yönelik dini istismar eden, iftiraları kınıyoruz ve ODTÜ’lü genç, üniversiteli yoldaşlarımızın yanında olduğumuzu yüksek sesle haykırıyoruz” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) yaşanan olaylar nedeniyle bir açıklama yaptı. Gençlik Kolları Başkanı Alkan açıklamasında şöyle dedi; “Son günlerde, ülkemizin en eski tarihine sahip birçok bilim insanını ülkemize kazandıran Orta Doğu Teknik Üniversitesi üzerindeki baskı ve zulmü kınıyoruz. Aydınlık geleceklerin topluma en iyi şekilde kazandırılmasında gerek tarihi, gerek duruşuyla ün kazanmış olan ODTÜ ve ODTÜ’lü genç kardeşlerimiz bu tahrikvari oyuna kapılmayacaktır. 15 Kasım 1956 yılında üniversiteli gençlerin eğitimini temin etmek, araştırmalar yapmak ve bu kanun hükümleri dahilinde idare edilmek üzere Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversite adı altında kurulmuştur. ODTÜ’nün gayeleri şunlardır; 1. Türk gençlerine bilhassa ilmi, teknik ve mesleki sahalarda eğitim vermek İngilizce diliyle ileri bir eğitimi temin edecek geniş imkanlar tanımak. 2. Diğer memleketlerin bilgili gençlerine müracaatları ve talebi olarak kabul edilmeleri üzerine mümasil imkanlar temin etmek. 3. Türkiye ve Ortadoğu’nun kaynakları yararına faydalı araştırmalar sağlamak. 4. Hakikati aramaya ve insanlığın bilgisini artırmaya matuf temel araştırmalar yapmak. 5. Türkiye ve Ortadoğu ülkelerinin kalkınmalarına katkıda bulunmak. Bu doğrultuda her zaman saygın kişilikleri toplumumuza kazandıran ODTÜ’ye kanunlar nazarında sınavla girilir, bilgiyle girilir, donanımla girilir. ODTÜ’ye kaskla, jopla, biber gazıyla girilmez. Denizlerin ve Mahirlerin doğrultusunda ODTÜ’nün tribünlerinde yazan devrim yazısı o günden bu güne ODTÜ’nün duruşudur. ODTÜ’ye yönelik bu baskı ve zulme Cumhuriyet Halk Partisi Edremit Gençlik Kolları olarak dur diyoruz. ODTÜ’ye yönelik dini istismar eder, iftiralarını kınıyoruz. ODTÜ’lü genç üniversiteli yoldaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha yüksek sesle haykırıyor ve AKP’ye ODTÜ’den elini çek diyoruz” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.