EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN EGETÜRK TV AÇIKLAMASI..

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN EGETÜRK TV AÇIKLAMASI..

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’in Güre Mahallesi’nde ki Egetürk Tv merkezinin mühürlenmesi ile ilgili olarak açıklama yaptı. Başkan Saka açıklamasında söyle dedi;

“Edremit Belediyesi Ruhsat Müdürlüğü tarafından 1.5 yıldır ruhsatsız olarak işletilme konusunda ısrar eden Güre Mahallesi Millet Caddesi No:1 adresindeki Egetürk Tv isimli iş yeri, işletme sahipleri ile çeşitli zamanlarda yapılan görüşmeler ve birçok defa yapılan uyarıların ardından 18.12.2015 tarihinde ruhsatsız olarak işletilme konusunda ısrarına devam ettiği için ilgili yasalar gereğince mühürlenmiştir.

Basın kuruluşlarının daha özgür ve şeffaf bir şekilde asli görevlerini yerine getirebilmeleri adına her türlü desteği veren belediye yönetimimiz, hiçbir kuruma kanuna aykırı yaptırım uygulamamıştır.

Söz konusu Egetürk Tv işletmesi de, gerekli ruhsat işlemlerini yerine getirmesi halinde yine kanuni prosedürlere uyularak açılacaktır.

Bazı basın-yayın organları ve sosyal medya sitelerinde, Edremit Belediyesi’nin basın kuruluşlarına karşı sansür uyguladığı şeklinde yer alan haberleri kesinlikle kabul etmediğimiz gibi, detayı öğrenilmeden yapılan bu tür haberleri kınadığımızı kamuoyuna bildiriyoruz.

Edremit Belediyesi olarak, kanuni gereklilikleri bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yerine getireceğimizin bilinmesini isteriz”

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.