AYVALIK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE ULUSAJ AJANS’TAN BİR DESTEK DAHA

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ulusal Ajans Avrupa Birliği Projeleri olan Erasmus+ IPA Kapsamında hazırlanan proje onaylanarak, uygulama ve yaygınlaştırma faaliyetlerine geçti. Proje kapsamında; 2015 yılının Nisan ayı içerisinde ilk aşamada Hollanda’ya yapılan ziyaretin ardından Kasım ve Aralık ayında eşzamanlı olarak İtalya, Almanya ve Portekiz ülkelerine katılımcı ziyaretleri tamamlandı. Ekolojik Turizm […]

AYVALIK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE ULUSAJ AJANS’TAN BİR DESTEK DAHA

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ulusal Ajans Avrupa Birliği Projeleri olan Erasmus+ IPA Kapsamında hazırlanan proje onaylanarak, uygulama ve yaygınlaştırma faaliyetlerine geçti.
Proje kapsamında; 2015 yılının Nisan ayı içerisinde ilk aşamada Hollanda’ya yapılan ziyaretin ardından Kasım ve Aralık ayında eşzamanlı olarak İtalya, Almanya ve Portekiz ülkelerine katılımcı ziyaretleri tamamlandı.
Ekolojik Turizm ve Sürdürülebilirliğinin İncelenmesi adlı proje kapsamında Avrupa Birliği ülkelerinde yürütülen ekolojik turizm faaliyetlerinin incelenmesi ve bölgede uygulanabilirliğinin gözlemlenmesi için yapılacak çalışmaların belirlenmesinin ardından; Ulusal Ajansa sunulacak nihai raporun hazırlık sürecinde olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, söz konusu projenin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ilk çalışma olduğunu, hazırlık uygulama ve yaygınlaştırma çalışmalarında atılan her adımı bir tecrübe kazanımı, okullarımızda yürütülen yerel ve ulusal projelere destek noktası olarak gördüğünü belirterek, ziyaretlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Ekoturizmin dünyada, yeryüzünün doğal kaynaklarının sürdürülebilirliğini güvence altına alan, bunun yanı sıra ekonomik kalkınmaya destek olurken, sosyal ve kültürel bütünlüklerini koruyup gözeten bir yaklaşımla yürütülen turizm faaliyetleri olarak tanımlandığını, buna göre bir turizm bölgesi olan ilçemizde yapılacak eğitim faaliyetlerine ve çalışmalara katkıda bulunmak istediklerini ifade eden Erkan Bilen, “Yürütülen proje Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü merkez olmak üzere, ortağımız olarak Foça, Çeşme ve Menderes ilçelerini de kapsamaktadır. Kurulan bağlarla, bu ilçelerle birlikte yürütülecek her türlü etkinlikte, eğitim sistemimizde yürütülen proje çalışmalarına olumlu etkide bulunmasını bekliyoruz” dedi.
PROJE TAMAMLANDI
Projenin hazırlık sürecinde yer alan Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri Sercan Ünlü ve Umay Kurdoğlu’na, aracı kurum olarak yer alan Trade&Tourism Education Centre temsilcisi Önder Bulut’a uygulama aşamasındaki desteklerinden dolayı teşekkür eden Bilen, “Hollanda’nın ardından İtalya ve Almanya’ya yapılan ziyaretler ile toplamda 40’ın üzerindeki idareci ve öğretmen proje çalışmasına katılmış, okullarında ve ilçemizde yürütülecek faaliyetlere katkıda bulunmak üzere yaygınlaştırma çalışmalarına başlamıştır. Son olarak aralık ayında Portekiz’e yapılan ziyaretle proje tamamlanmış olarak ve nihai rapor Ulusal Ajansa Şubat ayı içerisinde teslim edilecektir” diye konuştu. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.