BURHANİYE’DE EMEKLİ VATANDAŞ SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKTI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BURHANİYE’DE EMEKLİ VATANDAŞ SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKTI

 

Burhaniye’de SSK emeklisi Kadir Kaaraslan,  dondurucu soğukların yaşandığı şu günlerde sokak hayvanlarına sahip çıktı. Sokaklarda yaşayan kediler için mamalar alan ve kasaplardan et sağlayan Karaaslan, günde iki öğün hayvanları beslerken, yemek artıklarının çöpe atmak yerine sokak hayvanlarına verilmesini istedi.

Burhaniye’de, hava sıcaklıkları sıfırın altında 7 dereceye kadar düşerken, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına 51 yaşındaki SSK emeklisi Kadir Karaaslan sahip çıktı. Eski otogar yanındaki sahipsiz kedileri besleyen Karaaslan’a bazı kasaplar da destek oldu.. Aşırı soğuklarda sokak hayvanların bakımının daha çok önem kazandığını anlatan 1 çocuk babası Kadir Karaaslan, herkesin artık yemeklerini sokak hayvanlarına vermelerini ve evlerinin önlerine birer tas su koymalarını istedi.

Yıllardır sokak hayvanlarını beslediğini anlatan Kadir Karaaslan,” Şu anda havalar malum yani. Aşırı soğuklar var. Vatandaşlardan, yemek artıklarını çöpe değil de, çöpün kıyalarına koymalarını rica ediyorum. Bu dünya hepimizin çünkü. Yüce Rabbimiz hepimizi yaratmış. Bizi yaratan Allah ile hayvanları yaratan aynı Allah’tır. Vatandaşlardan hepsinden rica ediyorum. Kapılarının önüne bir tas su koymalarını ve yemek artıklarını çöpe atmamalarını istiyorum. Herkese teşekkür ediyorum göstereceği duyarlılıktan dolayı. Ayrıca ben bunlara bakıyorum ama, kasap arkadaşlar da yardımcı oluyor. Genç Kasap var Hakan Kasap o arkadaşımızda bana çok faydalı oluyor. Et ihtiyacını o karışılıyor bizim. Böyle idare ediyoruz. Sokak kedilerine sokak köpeklerine hepimiz bakmamız gerekiyor.  Bu dünya hepimizin” dedi. Bahçesinde köpek beslediğini anlatan Berber Hasan Özavcı’da,”Uzun yıllardan beri köpek beslemekteyim. Ve çok da mutluluk duyuyorum o can yoldaşlarıyla ilgili olarak.  Fakat şu kış günleri geldiğinden beri onlar için çok endişeleniyorum.  Halkımızdan bu kedilere köpeklere dışarıda yatan yersiz yurtsuz hayvanlara karşı daha şefkatli davranmalarını rica ediyorum. Evlerindeki artıkları veyahut da ekonomik imkanlarıyla alabilecekleri besinleri hayvanlara verip onların beslenmesinde yardımcı olmalarını insanlara tesviye ediyorum. Aynı zamanda rica ediyorum” dedi.

 

 

İHA

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.