" />
USD
3,6709
EURO
4,3147
ALTIN
151,7221

Bireysel Emeklilik Sistemi

İnsanlar, gençlikleri boyunca çalışır, çabalar ve hayatının güzel ve rahat geçmesi için uğraşırlar. Bu durumun yaşlandıkları zaman da sürmesi için kendi emekliliklerini hazırlarlar. Bunun için de bireysel emeklilik sisteminden yararlanırlar. İnsan yaşlandığında çalışmadan rahat bir emeklilik hayatı yaşamak istemektedirler. Bunun için de kendi emekliliklerini kendileri hazırlamaktadırlar. Bu durum sadece emekli olmak için geçerli olmayıp para […]

Bireysel Emeklilik Sistemi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İnsanlar, gençlikleri boyunca çalışır, çabalar ve hayatının güzel ve rahat geçmesi için uğraşırlar. Bu durumun yaşlandıkları zaman da sürmesi için kendi emekliliklerini hazırlarlar. Bunun için de bireysel emeklilik sisteminden yararlanırlar.
İnsan yaşlandığında çalışmadan rahat bir emeklilik hayatı yaşamak istemektedirler. Bunun için de kendi emekliliklerini kendileri hazırlamaktadırlar.
Bu durum sadece emekli olmak için geçerli olmayıp para biriktirmek isteyenler de bu sistemden yararlanabilmektedir.
Bireysel emeklilik sistemi için kesinlikle bir zorlama olmamakta sistem tamamen gönüllü olan kişiler ile çalışmaktadır. Bu sisteme girişte bireysel emeklilik adına bir sözleşme imzalanmaktadır. Bu sözleşmeye sadık kalarak bireysel emeklilik oluşturmak mümkün olmaktadır.

Bireysel Emeklilik Sistemi Özellikleri

Bireysel emeklilik sistemi insanlar adına oldukça yararlı bir yatırım sistemi olmaktadır. Bireysel yatırım fonları ile yatırımcıların istediği yönde bir tasarruf yapılmaktadır. Yatırımcı kendi ihtiyaçları doğrultusunda yatıracağı miktarı belirleyebilmektedir. Bu da yatırımcı için oldukça büyük bir avantaj olmaktadır.
Bunların yanı sıra yatırılın miktarın belirli bir yüzdesi kadar da katkı payı ödenmektedir. Yani ödenen tutarın üzerine katkı payları da eklenerek ödenen tutar artırılmaktadır. Bu da emeklilik yaşamında daha rahat bir hayat sürmek anlamına gelmektedir.
Bireysel emeklilik adına açılan hesapta biriken miktar uzun süre boyunca çekilememektedir. Bu da bireylerin hem para biriktirebilmelerini hem de emekli olmalarını sağlamaktadır.
Normal hesaplarda istenilen zamanda para çekebilme özelliği olmasından dolayı kişiler zaaflarına yenik düşerek o parayı çekmektedirler. Fakat bu hesapta öyle bir durum söz konusu olmamaktadır.

Bireysel Emeklilik Yararları

Bireysel emeklilik sistemi ile çalışan bireyler hiçbir şekilde pişman olmamaktadırlar. Oldu ki bir sorun çıktı ve emeklilik sistemini değiştirmek istediler, bu durum mümkün olmasından dolayı başka bir emeklilik sistemine geçişleri sağlanabilmektedir.
Bireysel emeklilik sistemi oldukça şeffaf bir konumda olmaktadır. Bireysel emeklilik sistemi ile çalışan bireyler internet üzerinden yatırım hesaplarını takip edebilme lüksüne sahip olmaktadırlar. Her an hesaplarında nasıl bir değişim olmuş bunu görebilmektedirler. Hesaplarındaki bütün değişim aynı zamanda mail ve sms olarak bildirilmektedir.
Bunlar ve daha birçok bunlara benzer yararları ile emeklilik hayatını rahat bir şekilde oluşturmak mümkün olmaktadır.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.