“BU ACILARIN YAŞANMASINA NEDEN OLANLARA LANET OKUYORUM”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

“BU ACILARIN YAŞANMASINA NEDEN OLANLARA LANET OKUYORUM”

Başkan Kamil Saka’dan Ayvalık’ta ki mülteci kazası ile ilgili açıklama;

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Ayvalık’ta meydana gelen ve çocuklarında aralarında bulunduğu çok sayıda mültecinin hayatını kaybettiği mülteci faciası ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada bunların yaşanmasına sebep olanlara lanet okudu.

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, komşu Ayvalık ilçesinde cesetleri sahile vuran ve aralarında çocuklarında bulunduğu toplam 36 mültecinin hayatını kaybetmesine neden olan facia ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile lanet okudu. Başkan Saka, kendi Twitter hesabı üzerinden yayınladığı mesajında minicik yavruların ve çaresiz insanların fotoğrafını gördükçe yüreğinin dağlandığını belirterek “Komşumuz olan ve aynı denizi paylaştığımız Ayvalık’ta yaşanan insanlık dramı ile ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. O minicik yavruların ve çaresiz insanların fotoğraflarını gördükçe adeta yüreğim karardı, insan olarak kendimden utandım! Bu insanlar, bu ülke, bu coğrafya ve bu dünyada yaşanılan böylesi zulümleri hak etmiyor… O minicik yavruların cansız bedenleri tarifi imkansız acılar veriyor. Bu acıların yaşanmasına her kim vesile oluyor ise lanet okuyorum! Dünya nereye gidiyor? İnsanlık nereye gidiyor? Neyi paylaşamıyoruz? Nedir bu acıların ve ölümlerin sebebi? Neden bunları yaşıyoruz? Yaşanılan bu acıları hak etmek için ne yaptı bu coğrafyanın masum insanları? Gerçekten yüreğim yanıyor, bakamıyorum o fotoğraflara! Ailesinden, yerinden, yurdundan ve vatanından mahrum kalan tüm masum insanlara vicdanımın en derininden güzel bir hayat diliyorum. Ve ne yazık ki sadece dilemekle kalıyoruz… Barışın, dostluğun ve kardeşliğin egemen olduğu bir gelecek diliyorum ayrımsız tüm insanlığa” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.