LODOS FIRTINASI KUZEY EGE’DE HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR 

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

LODOS FIRTINASI KUZEY EGE’DE HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR 

Balıkesir’in Edremit körfezinde etkili olan lodos fırtınası hayatı olumsuz etkiliyor. Lodos fırtınası nedeniyle Edremit ve Ayvalık’ın bazı sahillerine dev dalgalar vuruyor. Bölgede deniz ulaşımı ise olumsuz etkileniyor. Birçok gemi Kuzey Ege’de yaşanan lodos fırtanası nedeniyle Edremit Körfezine sığınmak zorunda kaldı.
Dün akşam saatlerinde başlayan lodos gece boyunca etkisini artırarak fırtına seviyesine ulaştı. Özellikle Edremit’in Zeytinli, Akçay, Güre, Altınoluk ve Avyalık’ın Sarımsaklı plajlarında dev dalgalar sahilleri dövüyor. Akçay sahilinde dalgaların boyu zaman zaman 4 metreyi bulabiliyor. Deniz ulaşımında da Kuzey Ege’de güçlük yaşanıyor. Bazı yük gemilerinin fırtına nedeniyle Edremit Körfezine sığındığı gözleniyor. Rüzgarın önümüzdeki saatlerde hızını daha da artırması bekleniyor. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.