" />
USD
3,6663
EURO
4,3366
ALTIN
151,4112

Zeytinyağı satışı için Uysal’ a yetki

Burhaniye Belediyesi belediye ye ait zeytinliklerinden topladığı zeytinleri işleyerek ürettiği 14.200 kilo zeytinyağı satışı için belediye meclisi Belediye Başkanı Necdet Uysal’a yetki verdi. Komisyon Raporunda 07.12.2015 tarih ve2015/387 sayılı kararı ile plan bütçe komisyonuna havale edilen belediye ye ait zeytinliklerden toplanıp sıkılarak üretilen zeytinyağlarının satışı amacı ile 2015-2016 yılında geçerli olmak üzere satış fiyatı belirlenmesini […]

Zeytinyağı satışı için Uysal’ a yetki
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Belediyesi belediye ye ait zeytinliklerinden topladığı zeytinleri işleyerek ürettiği 14.200 kilo zeytinyağı satışı için belediye meclisi Belediye Başkanı Necdet Uysal’a yetki verdi.

Komisyon Raporunda 07.12.2015 tarih ve2015/387 sayılı kararı ile plan bütçe komisyonuna havale edilen belediye ye ait zeytinliklerden toplanıp sıkılarak üretilen zeytinyağlarının satışı amacı ile 2015-2016 yılında geçerli olmak üzere satış fiyatı belirlenmesini görüşen komisyon raporunda belediye ye ait zeytinliklerden toplanarak sıkılıp üretilen 14.200 kilogram sızma yemekli yağ ve 1226 kilogram rafinajlık yağ fiyatları belirlenerek meclise getirildi. Komisyonda görüşülen fiyat belirlemesinde yemeklik sızma zeytinyağın taban fiyatı KDV ve ambalajlama giderleri hariç 20.00 TL den aşağı olmamak kaydıyla, rafinajlık zeytinyağının kilogramının da KDV ve ambalajlama giderleri hariç 12.00 TL den aşağı olmamak kaydıyla, toptan satışlarda ise 2886 sayılı devlet ihale kanunu çerçevesinde satış işlemleri yapılması konusunda Belediye Başkanlığına yetki verilmesi komisyonca kabul edilmiştir denildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Soner Acar tarafından mecliste okunan rapor sonrası bu fiyatların yüksek olduğunu belirten Belediye Başkanı Necdet Uysal, Arkadaşlar bu fiyatlar çok yüksek bununu makul bir fiyata düşürmemiz gerekiyor. Demesi üzerine komisyon başkanı Soner Acar bu fiyatları Tariş başta olmak üzere yaptığımız inceleme ve araştırmalar sonrası belirledik. Burada belirtilen rakamlar perakende satış için toptan satışlarda ihale yapılacağı için sorun teşkil etmiyor dedi. Yapılan konuşmalar sonrası bir komisyon raporu için oylama birde Başkan Uysal’ın teklifi olan 16 lira olması yönündeki teklifi oylara sunuldu. Yapılan oylama sonucunda komisyon raporuna CHP grubu evet derken AKP ve MHP hayır dedi. Başkanlık teklifi oylamasında ise AKP ve MHP grubu evet diyerek Başkanlık teklifini kabul edildi.

Burhaniye Belediyesi bu yıl bir ilk olarak belediye ye ait zeytinliklerde ki zeytinleri İş-Kur desteği ile yaklaşık 100 kişiye iş imkanı sağlayarak toplamıştı. Ancak Komisyonda belirlenen rakamdan aşağı satılması konusunda yaşanan anlaşmazlık sonrası şu anda üretici fiyat artışı olacağı beklentisi ile elinde ki yağı satmamasına rağmen belediyenin kendine ait yağları piyasanın altında satacak olması uzun süre koşulacağa benziyor. Şenol Torlak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.