MEDYA MENSUPLARINA TECRÜBE VE PAYLAŞIM ETKİNLİĞİ 

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

 MEDYA MENSUPLARINA TECRÜBE VE PAYLAŞIM ETKİNLİĞİ 

Basın İlan Kurumu Balıkesir ve Bursa Şubeleri tarafından ortaklaşa düzenlenen Tecrübe ve Paylaşım etkinliği kapsamında Balıkesirli medya mensupları ile gazete ve televizyon sahipleri Bursa’da bulunan yerel medya merkezlerini ziyaret etti.
Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürü Osman Başeğmez’in ev sahipliğinde gerçekleşen Tecrübe ve Paylaşım gezisinde Balıkesirli medya mensupları ilk olarak Bursa Hakimiyet Gazetesi’ne gitti. Medya mensupları ve gazete sahipleri burada Sönmez Medya Grubu Genel Müdürü Burak Özgün ile bir araya geldi. Yerel basının sorunları ve geleceğinin masaya yatırıldığı buluşmada Sönmez Medya Grubu Genel Müdürü Özgün yaklaşık 110 kişinin çalıştığı gazetenin nasıl kurumsallaştığı bugünlere nasıl ulaştığını ve gazetenin iç işleyişi hakkında bilgiler vererek Bursa Hakimiyet’in Türkiye’de tek kalite belgesine sahip gazete olduğunu belirtti. Özgün daha sonra özellikle 3 milyon nüfusun yanı sıra siyasi gücü ve şuanda 3 bakanı bulunan Bursa ilinin Süper Lig’de birde takımı olması gazetenin okunurluğunu arttıran etkenlerin başında geldiğini söyledi. Balıkesir’deki gazetelerin birleşmesinin şart olduğunun altını çizen Özgün ” Gazete sahiplerinin para kazanabilmesi için, hem çalışanların özlük haklarının artması hem de medya anlamında bir güç oluşturmak adına mevcut gazetelerin 2 yada 3 gazetede altında birleşmesi doğru olur”dedi.
Konuşmanın ardından medya mensupları Bursa Hakimiyet Gazetesinin birimlerini, matbaa tesislerini Sönmez Medya Grubun televizyon ve radyosunu gezerek incelemelerde bulunduktan sonra Bursa Anadolu Otomobilleri Müzesini gezdiler. Daha sonra Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı’yı ziyaret eden basın mensupları burada da basın müzesini dolaştılar. Balıkesir’li basın mensuplarının Bursa’da ki son durağı Olay Medya Center oldu. Burada tesisleri stüdyoları ve radyoyu gezen gazeteciler Olay Medya Center Genel Müdürü M.Ali İnan’dan bilgiler aldılar. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.