" />
USD
3,6656
EURO
4,3320
ALTIN
151,3464

ÖZEL EDREMİT AREL TEMEL LİSESİ ANITKABİR’DE

    Edremit Özel Arel Lisesi Gezi Kulübü okul öğrencileri ve öğretmenlerin katılımı ile “ Ankara’da Anıtkabir’deyiz” gezisi düzenledi. Gezi kulübü öğretmeni Gülgün Sürgit; ” Amacımız, öğrencilerimizin Ankara’yı görüp tanımalarının yanı sıra onların üniversiteleri yakından tanımalarını, Anıtkabir’i görmelerini bilgi, görgü ve kültürlerini arttırmalarını sağlamaktır. Öğrencilerimizle yaptığımız bu ilk gezimizin Ata’mızın ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e yapılmış olması […]

ÖZEL EDREMİT AREL TEMEL LİSESİ ANITKABİR’DE
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

Edremit Özel Arel Lisesi Gezi Kulübü okul öğrencileri ve öğretmenlerin katılımı ile “ Ankara’da Anıtkabir’deyiz” gezisi düzenledi.

Gezi kulübü öğretmeni Gülgün Sürgit; ” Amacımız, öğrencilerimizin Ankara’yı görüp tanımalarının yanı sıra onların üniversiteleri yakından tanımalarını, Anıtkabir’i görmelerini bilgi, görgü ve kültürlerini arttırmalarını sağlamaktır.

Öğrencilerimizle yaptığımız bu ilk gezimizin Ata’mızın ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e yapılmış olması da bizim için özel bir anlam taşımaktadır” dedi

Okul müdürü Onur Bayındırlı ise: “okulumuzda bu tür sosyal etkinlikler giderek artacaktır. Öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini, sosyal kimlik kazanımlarını, özgüvenlerini arttırarak daha iyi bir gelecek kazanabilmeleri ailelerine ülkelerine, uluslarına, bütün insanlığa daha yararlı bir kişi olabilmeleri için bu etkinliklerin ne kadar önemli olduğu hepimizin malumudur. Atalarımız boşuna dememişler : “ çok gezen çok bilir “diye. Öğrencilerimize Ankara’yı üniversitelerimizi, Anıtkabir’i tanıtabilmek, kurtuluş savaşımızı, Çanakkale destanını yaşatabilmek istedik. Öğrencilerimizin bu gezide ortaya koydukları okulumuza ve öğrenciliklerine yaraşır davranış, gösterdikleri olgunluk, bir sosyal olayı birlikte yaşamak heyecanı ve paylaşımcılıkları biz öğretmeleri ne kadar mutlu etti bilemezsiniz. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır.

Katılımcı öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize çok ama çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.