BAŞKAN ALPARSLAN ÖLÇÜ VE TARTI SAHİBİ ÜYELERİ UYARDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BAŞKAN ALPARSLAN ÖLÇÜ VE TARTI SAHİBİ ÜYELERİ UYARDI

Edremit Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Alparslan geçtiğimiz günlerde Ölçü ve tartı sahibi üyeler ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Başkan Alparslan konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “3516 sayılı ölçüler ve ayar kanunu gereğince 1-2001 kg kapasiteli ve yaygın olarak pazarcı, bakkal, kasap, oduncu ve bezeri gibi esnafların kullandığı 3. Sınıf tartı aletlerinden, etiket basma özelliği olmayanların periyodik muayene yetkisi grup merkezi ölçüler ve ayar memurluklarında olup 2 yıllık muayene süresini doldurmuş tartı aletlerine ait beyanname verme dönemi her yıl Ocak Şubat ayları arasındadır.  Ölçü ve tartı aleti sahibi üyeler doldurulan beyannamelerin, Edremit zabıta müdürlüğü grup merkezi ölçüler ve ayar memurluğuna şubat ayı sonuna kadar teslim etmeleri gerekiyor. Konunun ise hassasiyetle durulması ilgili kanunun yaptırımı olan “tartı aleti başına 1.800 TL idari para cezası kesilecek. Karşılaşmalarının önlenmesi ve ticaretin denetlenmesi bakımında gerekmektedir.” Dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.