" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

DEV JAWSLAR AĞLARA TAKILDI

Çanakkale’nın Ayvacık ilçesi Babakale Burnu açıklarında avlanan balıkçılar iki tane devasa büyüklükte jaws yakaladı. 67 yaşındaki Aykut Cebeci’nin ağına bir grup köpek balığı takıldı. Tahminlere göre köpek balıklarından ikisi ağı yırtıp kaçarken; biri 6 metre boyunda 730 kilo ağırlığında, diğeri 4.5 metre uzunluğunda ve 470 kilo ağırlığında iki köpekbalığı zorlu uğraşlar sonrasında gemiye çekildi. Heybetleriyle […]

DEV JAWSLAR AĞLARA TAKILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Çanakkale’nın Ayvacık ilçesi Babakale Burnu açıklarında avlanan balıkçılar iki tane devasa büyüklükte jaws yakaladı.
67 yaşındaki Aykut Cebeci’nin ağına bir grup köpek balığı takıldı. Tahminlere göre köpek balıklarından ikisi ağı yırtıp kaçarken; biri 6 metre boyunda 730 kilo ağırlığında, diğeri 4.5 metre uzunluğunda ve 470 kilo ağırlığında iki köpekbalığı zorlu uğraşlar sonrasında gemiye çekildi. Heybetleriyle korkutan köpekbalıkları, Edremit’te teknenin sahibi oluğu işletme olan Kartal Balıkçılık’ın deposuna getirildi. 2 dev köpek balığının ilaç sanayinde kullanılmak üzere Yunanistan’a satıldığı öğrenildi.
Balıkçı Mustafa Kartal, “Bugüne kadar bu tür balıkları bizim yöremize gelmezdi. Son 10 günde 10’un üzerinde köpek balığı yakalayıp sattık.” dedi. Çocukluğundan beri Edremit’te oturduğunu belirten Mustafa Natıroğlu, “Bugüne kadar bölgede bu büyüklükte köpek balığı çıktığını görmedim” diye konuştu. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.