BURHANİYE BELEDİYESİ FARKINI SÖKE’DE ORTAYA KOYDU

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BURHANİYE BELEDİYESİ FARKINI SÖKE’DE ORTAYA KOYDU

Ege bölgesinde tiyatro yapan, sanat dernekleri, halk eğitim ve gençlik merkezleri tiyatroları, Belediye ve Şehir Tiyatroları ve özel tiyatrolardan oluşan birliğin 2016 yılının ilk buluşması Söke Belediyesi Şehir Tiyatrosu öncülüğünde Söke’de gerçekleştirildi.
Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosunun(BBKT) da aralarında bulunduğu ve Edirne’den Fethiye’ye, Seferihisar’dan Denizli’ye, Balıkesir’den Muğla’ya, Aydın’dan Manisa’ya, Ayvalık’tan Salihli’ye, Kuşadası’ndan Milas’a, Turgutlu’dan Çeşme’ye, Narlıdere’den Bayraklıya, Marmaris’ten Karşıyaka’ya, Bornova’dan Çiğli’ye, Aliağa’dan Menemen’e elli  kadar tiyatro ekibi etkinliklerde yer aldı. Buluşmanın ilk gününde çocuklara yönelik yaratıcı drama atölyesinde minikler büyük keyif aldılar. Etkinlik kapsamında  Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Uğur Mamak ‘Oyunculukta Farkındalık’ BBKT Genel Sanat Yönetmeni Uğur Mamuk’un “Oyunculukta Farkındalık” atölyesi sonrası, “Türkiye’de ki çocuk oyunlarının niteliği ve pedagojik açıdan önemi” adlı söyleşi yapıldı. Uğur Mamuk’un moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide, Pedagog rejisör Rasim Aşın ve psikolog M. Ümit Görgülü’nün, tiyatrodaki çocuk oyunları metinlerinden, oyunculuk tekniklerine, yaş gruplarına göre nasıl oyun oynanmasından oyun afişine kadar birçok konuda verdiği bilgiler değerlendirildi. Tiyatro Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve tiyatro sanatçısı Nazif Uslu’nun, Tiyatro Gazetesinde Türkiye’nin birçok tiyatrosundan haberler yayınladıklarını ifade ederken; “2016 yılının Ocak ayından itibaren, gazetemize Çocuk Oyunlarını konu alan ek gazete çıkardık. Bu alanda gördüğümüz, yanlış yazılmış oyun metinleri, yanlış kurgulanmış yönetim ve sahneleme tekniği (reji), salt ticari amaçlı kötü oyunları ve olması gereken standartlarda çocuk oyunlarını değerlendirerek okuyucumuzu bilgilendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.