" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BALIKESİR BİR BÜYÜKAİLE OLUYOR PROJESİNİN İKİNCİSİ BURHANİYE’DE

  BALIKESİR BİR BÜYÜKAİLE OLUYOR PROJESİNİN İKİNCİSİ BURHANİYE’DE Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘önce insan’ sloganıyla koordine ettiği “BüyükAile” projesinin saha etkinliklerinin ikincisi Burhaniye’de gerçekleştirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un yer aldığı Reha Yurdakul Kültür Merkezi’ndeki etkinliğe; Genel Sekreter Osman Yenidoğan, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner,  Burhaniye Belediye Başkanı Necdet […]

BALIKESİR BİR BÜYÜKAİLE OLUYOR PROJESİNİN İKİNCİSİ BURHANİYE’DE
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

BALIKESİR BİR BÜYÜKAİLE OLUYOR PROJESİNİN İKİNCİSİ BURHANİYE’DE

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘önce insan’ sloganıyla koordine ettiği “BüyükAile” projesinin saha etkinliklerinin ikincisi Burhaniye’de gerçekleştirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un yer aldığı Reha Yurdakul Kültür Merkezi’ndeki etkinliğe; Genel Sekreter Osman Yenidoğan, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner,  Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan, BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram, daire başkanları,  bürokratlar ve vatandaşlar katıldı. Balıkesir’de, bütün proje paydaşlarıyla el ele vererek, bütüncül bir yaklaşımla, uzun soluklu ve koordineli bir hizmet atağı başlatmayı, şehrin en ücra köşelerine kadar, nokta nokta dolaşarak, ulaşılmadık yer, dokunulmadık insan bırakmamayı hedefleyen, Balıkesir bir “BüyükAile” oluyor projesi, Burhaniye’de büyük bir ilgiyle karşılandı. Büyükşehir Belediyesi’nce yürütülen proje kapsamında; Burhaniye’deki etkinlikte ücretsiz sağlık taramaları ve halk sağlığının korunmasına ilişkin, bilgilendirici faaliyetler, periyodik eğitimler, kültürel etkinlikler, film gösterimleri, tiyatrolar, eğlenceli yarışmalar, ziyaretler, tatbikatlar, afetlerden korunma yöntemleri, canlandırmalar, atölye çalışmaları, sosyal doku araştırmaları, ev ziyaretleri, ihtiyaç sahiplerine ulaşma etkinlikleri vb. birçok faaliyet gerçekleştirildi. Reha Yurdakul Kültür Merkezi’ndeki program Milli Eğitim İşaret Dili kursiyerlerinin eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Proje Birçok Kamu

Kuruluşuyla Birlikte Yürütülüyor

Koordinasyonu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan “Balıkesir Bir BüyükAile Oluyor” projesi, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, BAÜ Rektörlüğü, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası, İl Müftülüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Göç İdaresi İl Müdürlüğü, Balıkesir SGK İl Müdürlüğü, Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, TÜİK Balıkesir Bölge Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Türk Kızılay Derneği Balıkesir Şubesi, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü gibi kurum ve kuruluşlar, mülki amirlikler ile birlikte yürütülüyor.
Başkan Uğur, “Türkiye’de Bir İlki

Başlatmanın Haklı Gururunu Yaşıyoruz”
Böylesi kapsamlı bir proje ile Türkiye’de bir ilke imza atmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bu çapta bir projenin Balıkesir’de başlamış olmasının şehrin geleceği açısından çok önemli olduğunu ve her noktası ile halka dönük olduğunu belirtti. Balıkesir’in en ücra köşelerine varıncaya kadar, en ücra köşedeki vatandaşların problemlerine çözüm buluncaya kadar çalışacaklarına söz verdiklerine ifade eden Başkan Uğur, bu sözü Balıkesir bir “BüyükAile” oluyor projesiyle hayata geçirdiklerini belirtti. Balıkesir bir ‘BüyükAile’ oluyor projesiyle birlikte; Balıkesir’de kamu yararına hizmet üreten tüm kurum ve kuruluşlarının hizmetlerini, bütüncül bir yaklaşımla, koordinasyon içinde, Balıkesir halkının ayağına götürmeyi hedeflediklerini vurgulayan Başkan Ahmet Edip Uğur, devlet ile halkı buluşturduklarını, şehrin bütün paydaşlarıyla birlikte el ele vererek, bütüncül bir yaklaşımla, uzun soluklu ve koordineli bir hizmet atağı başlattıklarını söyledi.   Şehre hizmet ederken, o şehrin kurumları arasındaki iletişimsizliğin büyük sorunlara neden olabileceğini ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bu sorunların koordinasyon eksinliğini ve bölünmüşlüğü de getireceğini belirtti. Balıkesir’le ilgili hizmetlerin planlanmasında, uygularken şehrin bütün paydaşlarıyla birlikte ortak hareket ederek hizmet üretmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Uğur, “Biz biliyoruz ki, Balıkesir ancak tüm kurum ve kuruluşların katılımıyla, eğitim ve hizmet seferberliğinde, ellerini taşın altına koymasıyla, bir “BüyükAile” olabilir” dedi.

Başkan Uğur:

“İnsana Dokunuyoruz”

Balıkesir bir ‘BüyükAile’ oluyor projesiyle Türkiye’de ilk defa bu kadar kurumun, bir arada ve ahenkle halka hizmet ettiğini dile getiren Başkan Uğur, “Türkiye’de bu projemiz ile ilk defa, bu kadar kurum, bir arada ve ahenkle halkına hizmet ediyor. Bunu Balıkesir başardı. Bunu Balıkesirli başardı. Bu projemizle bir araya gelen tüm kurumlarla 10 gündür köy köy, mahalle mahalle Burhaniye’yi dolaşıyoruz. Bir yandan Mahallelerimizdeki insanımızın ihtiyaçlarını tespit etmek, için ev ev geziyoruz. Öte yandan, belirlediğimiz ihtiyaçların giderilmesi için, projemiz paydaşları ile vatandaşımızın ayağına kadar, hizmetlerimizi götürüyoruz. Sağlıklı nesillerin yetişmesi adına, gençlerimize, evlatlarımıza eğitimler veriyoruz. Bir yandan da çocuklarımızdan başlayarak, orta yaş ve risk gruplarına kadar, tüm vatandaşlarımızı, sağlık taramasından geçiriyoruz.  Kimler ile? Tabi ki paydaşlarımızla, hizmet aşkıyla bir araya gelen il müdürlerimizle, kurum temsilcilerimizle ve hocalarımızla. Eğitim alınması gereken konularda eğitim veriyor, tedavi gereken durumlarda tedavi için sağlık görevlilerimizle gereğini yapıyoruz. Engelli kardeşlerimizi tespit ediyor, bakımlarını yapanlara, maaş bağlanmasında destek olarak, bir nebzede olsa nefes almalarını sağlamaya çalışıyoruz. Evde bakıma muhtaç olan yaşlılarımıza sahip çıkıyor, onları da hayat standartlarını yükseltebilecek, sürdürülebilir bir sisteme dahil ediyoruz. Kimler ile yapıyoruz? Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekibimizle yapıyoruz, hizmet aşkıyla bu projede yer alan İl müdürlerimiz ve kurum temsilcilerimiz ile yapıyoruz. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak adına, daha anaokulundayken, ilkokuldayken, Hayat Dersleri ile,  trafik kuralları ile, tanıştırıyoruz. Arabaya bindiriyor, yaya götürüyor ve her halükarda insana dokunuyoruz ” dedi.

“Bütün İmkanlar Burhaniye

İçin Seferber Edilmiş Durumda”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve merkezi hükümetin Burhaniye ilçesine yönelik hizmet ve çalışmalarından da bahseden Başkan Uğur,  “Körfezimizin İncisi Burhaniyemiz için, Devletimiz bütün imkanlarını seferber etmiş durumda. İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası ve Kaymakamlık binalarımızı, teslim aldık. Adalet Bakanlığı Burhaniye T tipi Kapalı ve Açık Cezaevi, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Terminal Binası, SGK Binası, Ayşe Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hürriyet İlkokulu, YURTKUR Orjan Öğrenci Yurdu, YURTKUR Ören Tepe Öğrenci Yurdu, hizmetinize açıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın açılışını yaptığı, Burhaniye Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim ve İş Uygulama Okulu, yine Burhaniye için önemli ve insani yatırımlardan birisi. Şehrin ihtiyacı olan 100 yataklı Devlet Hastanesi için, yüklenici firmaya Sağlık Bakanlığımız tarafından, yer teslimi yapıldı. Burhaniye İmam Hatip Lisesi için, Milli Eğitim Bakanlığımız düğmeye bastı. Burhaniyelilerin yaklaşık 50 yıldır beklediği, Reşit Köy Barajı ile ilgili Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu, plan proje çalışmalarının başladığını müjdeledi. 48 bin 950 dekar zirai arazi sulamasına katkı sağlayacak olan Reşitköy Barajı, gerek ilçe merkezinde gerekse Barajın yapılacağı Karadere Mahallesi ve civarında yaşanan sel felaketlerinin de önüne geçecek. Karayolları tarafından Şehrin trafiğine olumlu katkı sağlayacak, iki adet kavşak düzenlemesinin çalışmaları başladı. Burhaniye’nin ihtiyacı olan Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni, Büyükşehir Belediyesi olarak yaptık. Şu anda faaliyette. Kültür-Sanat faaliyetlerine önemli katkı sağlayacak Taylıeli’ndeki Amfi Tiyatro’nun projelendirmesini tamamladık. İnşaatına da yakın zamanda başlayacağız. Daha temiz bir Burhaniye için Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin inşası için, ilk adımımızı attık. En kısa sürede tamamlayıp sizlerin hizmetine sunacağız. Zeytin Sineği ile mücadelede, geçtiğimiz yıllarda başlattığımız çalışmalar, artarak sürecek. Pelitköy Sahil Yolları, Ören-Akçay Yolu ve Kırsal Mahallelerdeki Yol Çalışmalarımız, devam ediyor. Burhaniye’ye yeni bir futbol sahası ve parka kazandıracağız. Cumhuriyet Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Geriş Mahallesi, Kocacami Mahallesi, Taylıeli Meydanı’nda, 5 Adet Park Yapımı devam ediyor. Meslek Edindirme Kursları Düzenleyen Balmek’imizi bu gün açıyoruz” dedi. Protokol konuşmalarının ardından şiir okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler şiir okudu.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.