CHP MİLLETVEKİLİ ERKEK KURULTAYI DEĞERLENDİRDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

CHP MİLLETVEKİLİ ERKEK KURULTAYI DEĞERLENDİRDİ

 

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek önceki gün yapılan CHP 35. Kurtulayını değerlendirdi.

 

16-17 Ocak tarihlerinde Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 35. Olağan Kurultayımızın ülkemiz ve Partimiz için hayırlı olmasını dilerim. Demokrasi, Değişim ve Kardeşlik vurgusuyla gerçekleştirdiğimiz Kurultayımızdan ülkemiz için bir umut yeşerdi.

Genel Başkanımızın yüksek bir oy oranıyla tekrar seçilmesi önümüzdeki günlerde izleyeceğimiz yolun habercisidir. Bu anlamda hem ülkemiz hem de partimiz için demokrasi mücadelesini veren Genel Başkanımızın güven tazelemesi önemlidir.

Değerli Basın Mensupları,

Ülkemizin son aylarda yoğunlukla yaşadığı terör olayları ve sivillerin, özellikle çocukların yoktan yere öldürülmesi Kurultayımızdaki demokrasi ve kardeşlik vurgusunun önemini bir kez daha göstermektedir.

Değerli Arkadaşlar,

Bildiğimiz gibi; Partimiz, ülkemizde yaşanan en önemli değişimlerin, devrimlerin yolunu açmıştır. Cumhuriyeti kurarak ilk devrimi gerçekleştirmiştir. Yine çok partili yaşama geçerek demokrasi devrimini Partimiz sağlamıştır. Son olarak, ülkemizde sosyal demokratik düşüncenin inşasında asıl katkı Partimizindir. İşte Kurultayımızdaki değişim vurgusu dördüncü devrim için temeldir. Ülkemize özgürlükçü demokrasiyi getirerek dördüncü devrime de imza atacağız.

Türkiye’de özgürlükçü demokrasiyi gerçekleştirebilecek tek siyasi güç, tek örgütlü yapı CHP’dir. Çünkü; parti içi demokrasiyi ülkemizde yaşama geçiren tek parti de CHP’dir. Geçtiğimiz hafta sonu yaşadığımız Kurultayımız buna örnektir. Çarşaf liste uygulaması ve Partililerimizin özgürce aday olarak, Partimizin en üst yönetim organları için seçime katılması örnek bir uygulamadır.

Genel Başkanımızın Kurultayımızda belirttiği gibi, “Yeni bir sayfa açacağız Türkiye’de. Demokrasiyi, özgürlükleri getireceğiz. İşsizlikle mücadele edeceğiz. Yoksulun, fakirin, fukaranın, garip gurebanın partisi olacağız, onların haklarını savunacağız.”

Bu inançla hem güven tazeleyen Genel Başkanımıza hem de seçilen Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerimize başarılar dilerim.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.