Diyaliz Hastaları Hastaneye Ulaştırıldı

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

Diyaliz Hastaları Hastaneye Ulaştırıldı

 

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde dün gece geç saatlerde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinde ve mahallelerde okullar bir gün tatil edildi. Sındırgı Belediyesi başkanlığında Afet koordinasyon ekibi ana arterler başta olmak üzere kırsal mahallelerde ulaşıma kapalı yolların açılması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kırsal mahallelerdeki diyaliz hastaları Belediye imkânlarıyla hastaneye ulaştırılıyor.

Kar yağışı dolayısıyla, Aslandede Mahallesi’nde hastaneye ulaşamayan bir hasta için Sındırgı Belediyesi ekipleri devreye girdi. Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Durak ve personeli haftanın 3 günü diyalize girmek zorunda olan hastaları evlerinden alıp, hastaneye ulaştırdı. Kar yağışının etkili olması nedeniyle yolların kapanmasından dolayı hastaları taşıyan servis hastaları almaya gidemeyince Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kendi imkanları dahilinde diyaliz hastaları hastaneye taşındı. Sındırgı’ya bağlı 74 yaşındaki diyaliz hastası Emine Kaymak evinden alınarak Sındırgı Devlet Hastanesine getirildi. Emine Kaymak’ın eşi İsmail Kaymak ise; “ Eşimin gözleri görmüyor, bir ayağı protez ve haftada 3 gün diyalize giriyor. Kar nedeniyle servis gelmedi. Sağolasın Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş ve personelinden. Belediye personeli bizi hastaneye götürüyor” dedi.

Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü diyaliz hastasını hastaneye getirirken aynı zamanda kar nedeniyle yolda kalanların yardımına koştu. Aslandede mahallesinden Sındırgı’ya gelirken yolda kalan özel araç Sındırgı’ya kadar çekildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.