İZMİRLİ RESSAMLAR BULGARİSTAN’DA SERGİ AÇTI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

İZMİRLİ RESSAMLAR BULGARİSTAN’DA SERGİ AÇTI

İzmirli şair, ressam, kraatör Aynur Açıkgöz’ün öncülüğünde, bir araya gelen 60’şa yakın fotoğraf sanatçısı Burgaristan’da sergi açtı.
İzmir’in yanı sıra Kıbrıs, Bartın, Konya, Ankara, İstanbul ve Edremit’ten  seçilen fotoğraf sanatçıları Bulgaristan’ın ünlü kayak merkezi olan Pamporava bölgesinde açılan sergide, Türk sanatçıların eserleri ilgi görürken göz kamaştırdı.
Türk ve Bulgar sanatçıların bir araya gelme fırsatı buldukları sergi, 6 gün ziyaretçilere açık kaldı.
Serginin yanı sıra sanatçı grubu Bulgar meslektaşları ile Devil, su bölgesi, Pamporava kayak merkezi, Smolyan Alışveriş Merkezi, Filibe, Türk evleri, müzeler, camiler ve Roma dönemi arena ile sanat sokaklarını gezerken, bir yandan da fotoğraflama imkanı buldular.
İncelemeleri sırasında Filibenin Unesco tarafından tescillenip sakin şehir ilan edilmesi ve Türk eserlerinin korunması nedeniyle, sanatçıların büyük mutluluk yaşamasına neden oldu.
Edremit’ten sergiye katılan fotoğraf koçu Haşmet Demirbil’in, ‘Miteoloji’den Günümüze Kazdağları’ konulu slayt gösterisi ile fotoğrafları, Bulgar sanatçıları ile dünyanın çeşitli yerlerinden gelen turistleri hayran bıraktı. Demirbil, Edremit’in sanat elçisi olarak burada tanıtabilmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. (İHA)

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.