“GÖÇ” KONUSUNU RESİMLERLE ANLATTILAR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

“GÖÇ” KONUSUNU RESİMLERLE ANLATTILAR

Edremit’te Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi’nden 40 öğrenci arasında yapılan “Göç” konulu resim yarışması Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka verdi.

Edremit’te Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi öğrencileri “Göç” konulu resim yarışmasında 5 saatlik çalışmalarını tuvale yansıttılar. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde sabah 10.00’da başlayan yarışma, 15.00’da öğrencilerin resimlerini tamamlamasıyla son buldu. Öğrenciler yarışmanın birinci, ikinci ve üçüncüsünü kendi aralarında yaptıkları oylama sistemiyle belirleyerek seçti.  Edremit Belediyesi ve Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi işbirliği ile “Nesillerden Resimlere” atölye çalışmasında yer alan 40 öğrenci, canlı performans sergileyerek sanatsal alanda birbirleriyle yarıştı. Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Serpil Ocaklı eğitiminde gerçekleşen sergiye öğrencilerin ilgisi büyük oldu. Sergiye katılarak, yarışma sonrası katılan öğrencileri tebrik eden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Edremit artık sanatla, sporla ve kültür faaliyetleriyle anılmaya başladı. Bu öğrencilerimiz şimdi olduğu gibi ileride de Edremit’i sanatta en güzel şekilde temsil ederek, daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Edremit Belediyesi olarak sanatın ve sanata gönül veren başta öğrencilerimiz olmak üzere herkesin destekçisi olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi. Konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Birinciye Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ikinciye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, üçüncüye ise Ressam Cemil Aktaş ödüllerini takdim etti. Başkan Saka, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek derslerinde ve bundan sonraki öğrenim yaşamlarında başarılar diledi. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, öğrenciler, veliler katıldı. Sivil toplum örgütü temsilcileri de sergiye katılarak öğrencilere destek verdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.