" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

MİNİK ELLER

  Burhaniye Belediyesi minik eller projesi hayat buldu Burhaniye Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü tarafında yürütülen Minik Eller Projesi vatandaşlardan olumlu not alıyor. Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yeni doğum yapan anneler takibe alınarak görevlendirilen bir ebe tarafından genç annelere destek veriliyor. Yani doğum yapan annelerin en büyük destekçisi olan görevli ebe bebeğin ilk banyosundan […]

MİNİK ELLER
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Burhaniye Belediyesi minik eller projesi hayat buldu

Burhaniye Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü tarafında yürütülen Minik Eller Projesi vatandaşlardan olumlu not alıyor.

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yeni doğum yapan anneler takibe alınarak görevlendirilen bir ebe tarafından genç annelere destek veriliyor. Yani doğum yapan annelerin en büyük destekçisi olan görevli ebe bebeğin ilk banyosundan ve daha sonraki gelişimlerini takip ederek anneleri yardımcı olurken bilgilendiriyor. Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünün başlatmış olduğu uygulamadan memnun olan vatandaşlar. Genç annelere verilen bu güzel hizmet ile anneler çocuklarını daha bilinçli bir şekilde yetiştiriyor. Görevli ebe bizlere çocuğumuzun aşılarını ne zaman ve nerde yaptırmaları gerektiği konularında bilgilendirmesi çok güzel uygulama diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Sağlık İşleri Müdürü Murat Bektaş” Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğü olarak yeni doğan, gebe, loğusa bakım çalışmalarında hizmet vermektedir. Anne ve baba adayları, hamileler, loğusalar ve bebekler bu kapsamda yer almaktadırlar. Evde sağlık hizmetlerinde farkındalığı artmasını sağlanarak doğum gerçekleri, hastane dönüşünde bebeğin aileye katılması ile tüm yaşantıları değişen ailenin uyum sürecini kolaylaştırmak bebeğin beslenmesi, bakımı, uyku düzeni konularında annelerin tedirginliklerini en aza indirilmesi amaçlanmıştır. Ev ziyaretleri ile yeni anne baba olan vatandaşların yanında yer alarak onların bebeğe alışmalarına yardımcı olunmaktır” dedi.

 

Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.