" />
USD
3,7059
EURO
4,3616
ALTIN
152,8281

BURHANİYE BELEDİYESİ YOL YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

  Burhaniye Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Taylı caddesi ve Mithatpaşa caddesinde yol yapım çalışması aylar geçmesine rağmen hala bitirilemedi. Yolların yağışlı havalarda çamurdan, kuru havalarda da tozdan topraktan geçit vermiyor. Vatandaşlar, “ yeter artık şu yollar aylar geçti hala bitmedi. Bu işi bilmiyorlarsa veya söküp yapmayacaklarsa başlamasınlar” dediler.   Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Ekipleri Kırsal […]

BURHANİYE BELEDİYESİ YOL YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Burhaniye Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Taylı caddesi ve Mithatpaşa caddesinde yol yapım çalışması aylar geçmesine rağmen hala bitirilemedi. Yolların yağışlı havalarda çamurdan, kuru havalarda da tozdan topraktan geçit vermiyor. Vatandaşlar, “ yeter artık şu yollar aylar geçti hala bitmedi. Bu işi bilmiyorlarsa veya söküp yapmayacaklarsa başlamasınlar” dediler.

 

Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Ekipleri Kırsal Mahallelerdeki parke taş yol yapım işlerine devam ediyor.

Bir plan dâhilinde sıra ile Burhaniye’nin kırsal mahalleleri ve merkez mahallelerin yol yapım çalışmaları devam ederken birden fazla ekiple birden çok alanda çalışıyorlar. Son olarak Börezli Mahallesi’nde parke taş yol yapım işlerine başlayan ekipler Kırsal Mahallelerde sırasıyla Kızıklı, Dutluca Pelitköy, Ağacık, Yunuslar, Sübeylidere ve Yabancılar Kırsal Mahallelerinde bozuk ve yolu olmayan yerlerde yol yapım çalışmaları devam edecek. Ayrıca Merkezde de devam eden yol çalışmaları kapsamında Mithatpaşa Caddesi parke taş yol yapım çalışmaları da devam ediyor.. Özellikle vatandaşların tepkilerine neden olan Taylı caddesi ve Mithatpaşa caddesinin aylarca bitmemesini eleştiren vatandaşlar, zaman zaman kendi yollarına taş döşemek istediler. Özellikle Mithatpaşa caddesinde başlayan ve aylarca bitirilemeyen oyun hale devam ettiğini söyleyen vatandaşlar yaklaşık 300-400 metrelik yol bitmedi gitti. Haftada bir gün veya 15 günde bir gün gelerek bir çalışma yapıp gidiyorlar. Evlerimizin, dükkanlarımızın  iç dışı toz oldu. Yağışlardan sonra da  çamur deryası içindeyiz dediler. Taylı caddesinde de esnafların ve vatandaşların aynı sorunları yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, ne yazık ki belediye kilit parke taş döşeyeceğiz diye yola çıkıyor ama vatandaşı yolda bırakıyor. Kuru havalarda tozdan topraktan, yağışlı havalarda da  çamurdan kurtulmak istiyoruz artık. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Burhaniye’de eski yol bırakmayacaklarını ifade ederken “belediye olarak birden fazla ekiple yol yapım çalışmalarımız devam ediyor. Burhaniye genelinde öncelik sırasına göre yol yapım ve yenileme çalışmaları devam ederken bu çalışmalarımız Burhaniye’de eski, bakımsız ya da çamurlu yol bırakmayacağız” dedi. Ören-Akçay yolu ve Pelitköy Sahil yollarının da Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Büyükşehir’in mevcut yollar için ihale sürecini başlattığını bahar aylarında yolların yapımına başlanacağını belirtti.

 

ŞENOL TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.