DAMLICA’DAN ZEYTİN KURTULUŞU

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

DAMLICA’DAN ZEYTİN KURTULUŞU

Zeytin hasadının bitimindeki kurtuluş günü kutlamasını geleneksel hale getiren Damlıca Zeytincilik bu sezon yine hasat sonundaki kurtuluş günün işçilerin ve dostlarının katılımı ile gerçekleştirdi.

Damlıca Zeytinlerini işleme Merkezinde,önce İşçi kadınlar süsledikleri zeytin sepetini Damlıca şirket sahibi Mehmet Ok’a teslim edip bahşişlerini aldılar. Ardından misafirlerle birlikte öğlen yemeği yiyen Ok, 10 Ekim’de başlayan geleneksel zeytin hastı bugün sona erdi. Zeytinin az olmasına rağmen bereketli bir sezon geçirdik. Zeytinler yere düşmediği için iyi zeytin ürettik. Her yıl olduğu gibi bu yılda zeytinin kalitesi yüksek fiyatı da  iyi oldu “dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.