EDREMİT’TE YILIN ÇİFTÇİSİ SEÇİLDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

EDREMİT’TE YILIN ÇİFTÇİSİ SEÇİLDİ

Edremit’te zeytin sektörünün tanıtılması adına, üretici ve tüketiciyi bir araya getirmek amacıyla bu yıl ilki düzenlenen Zeytin Hasat Sonu Şenliği etkinlikleri dolu ve renkli geçti. Şenlik kapsamında yapılan etkinlikte bölgenin çiftçileriyle birlikte, hasadın yükünü yüklenen traktörlerde unutulmadı. “Yılın Çiftçisi” ve  “En Güzel Süslenen Traktör”  kategorilerinde yarışmalar düzenlendi. Dereceye girenlere ödülleri Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ertaş tarafından verildi.

Çiftçiler bu kez traktörlerini hasat için değil yarışma için hazırladı. Traktörler büyük bir özenle süslendi. “En Güzel Süslenen Traktör” kategorisinde Dereli Mahallesi Muhtarı Nuri Özdemir ve Reyhan Arıcı ödüllerini alırken ,  “Yılın Çiftçileri” kategorisinde yaptıkları özverili çalışma ve zeytine yaptıkları yatırımlardan dolayı ödüle layık görülen Halil Esen, Ali Baydar ve Lütfi Alemioğlu oldu. Yılın çiftçileri ödüllerini alırken “Ortak noktamız herkesin bildiği gibi zeytindir” dediler. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Sevgili dostlarımın dediği gibi ortak noktamız zeytindir. Çünkü zeytin soframızda yediğimiz bir yemek değil, bizim yaşam biçimimizdir. Bu güzelliklerimizi her yıl sürdürme gayretinde olacağız” dedi.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.