" />
USD
3,7007
EURO
4,3538
ALTIN
151,7945

BURHANİYE’DE FESTİVAL ZAMANI

Burhaniye Belediyesi’nin bu sene 12.’sini düzenlediği Burhaniye Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali 30-31 Ocak 2016 tarihlerinde yapılacak. Her sene bir birinden ünlü isimlerin konu olduğu ve çeşitli etkinlikler ile eğlenceli günler geçiren Burhaniyeliler bu sene hasat festivalinde Prof. Dr. Canan Karatay’ı ağırlıyor. 30 Ocak Cumartesi günü Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde “Zeytinle Sağlıklı Yaşam” adlı […]

BURHANİYE’DE FESTİVAL ZAMANI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Belediyesi’nin bu sene 12.’sini düzenlediği Burhaniye Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali 30-31 Ocak 2016 tarihlerinde yapılacak.

Her sene bir birinden ünlü isimlerin konu olduğu ve çeşitli etkinlikler ile eğlenceli günler geçiren Burhaniyeliler bu sene hasat festivalinde Prof. Dr. Canan Karatay’ı ağırlıyor. 30 Ocak Cumartesi günü Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde “Zeytinle Sağlıklı Yaşam” adlı paneli ile Burhaniyeliler ile buluşacak olan Canan Karatay zeytin ve zeytinyağı araştırmalarını Burhaniye Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali’nden bir kez daha aktaracak.

FESTİVALİN TÜM ETKİNLİKLERİ ÜCRETSİZ!

  1. Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali 30 Ocak Cumartesi günü saat 11.15’te Burhaniye Belediyesi Hizmet binası önünden Cumhuriyet Meydanı’na kortej yürüyüşü ile start alacak. Kortej yürüyüşü ardından Cumhuriyet Meydanında açılış etkinlikleri yapılacak. Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali ismine yakışır olarak her sene geleneksel olarak düzenlenen bu sene ünlü Gurme Artun Ünsal’ın jüri üyeliğini yapacak olduğu Yöresel Zeytinyağlı Yemek Yarışması saat 09.00 ile saat 12.00 saatleri arasında Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Saat 12.00’da Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi’nde Resim Sergileri açıldıktan sonra Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi ve Havran Belediyesi Tiyatro Topluluğu zeytin hasadını anlatacak olan oyunlarını sergileyecek. Hasat gösterilerinin ardından Canan Karatay paneli yapılacak olan Hasat Festivalinin birinci günü, akşam saat 20.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda ücretsiz yapılacak olan Alaturka Band konseri ile son bulacak. 12. Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali ikinci günü ise her yıl büyük katılım ile gerçekleşen Geleneksel Deve Güreşleri ile başlayacak. Yaklaşık 200 devenin güreşeceği güreşlerin ardından akşam saat 18.00’da Burhaniye Belediyesi Gençlik merkezi sahne alarak bir birinde güzel danslarını, müzik şölenini ve gösterilerini Burhaniyeliler ve misafirler için sergileyecekler. Tüm etkinliklerin ücretsiz olduğunu belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal hasat festivaline herkesi davet etti.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.