EDREMİT BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ FIRIN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

EDREMİT BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ FIRIN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede bulunan ekmek fırınlarının denetimleri aralıksız devam ediyor.

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri tarafından, sabahın ilk saatlerinde yapılan denetimlerde ekmekteki gramajlara, ruhsat ve bacaların filtreleri ile kılık kıyafetler ve fiziki koşullara kadar genel bir denetimde bulunuldu. Ekmek üretimi yapan fırınlar başta olmak üzere, pasta ve tatlı imalathanelerine yönelik işletmelerde incelemelerde bulunan ekipler, iş yerlerinin genel düzeni, genel temizlik kuralları, alet, ekipman temizliği, kişisel temizlik, depolama ve muhafaza koşulları, ekmek ve pidelerin gramajlarına uygun olup olmadığı gibi kriterlerde kontroller yapıldı. Yapılan denetimlerde birçok fırının üretim kurallarına uyduğu belirlenirken kurallara uymadığı tespit edilen işletmelere tutanak tutulup, eksiklerini gidermeleri için uyarıda bulunuldu. Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, denetimlerin periyodik olarak devam ettiğini ancak gelen şikayetlerinde hemen değerlendirildiğini belirterek; “Halkımızın sağlığını korumak için fırınlarda rutin olarak denetimler gerçekleştiriyoruz. İlçemizde birçok fırının koşullara uygun olduğu görülürken kurallara uymayan işletmeler hakkında yasal işlem uyguluyoruz” dediler. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, halkın en önemli tüketim maddelerinden olan ekmeğin sağlıklı bir şekilde sofralara ulaşabilmesi için belediye olarak fırınların düzenli olarak denetlendiğini söyledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.