" />
USD
3,6740
EURO
4,3284
ALTIN
151,2826

EDREMİT EMITT’TE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Edremit Belediyesi’nin katıldığı, dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan ve bu yıl 20’ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) kapılarını açtı. EMITT’te yerini alan Edremit Belediyesi’ni ilk gün ziyaret edenler standa ve soğuk heykellere büyük ilgi gösterdi. Edremit Belediyesi, 70’in üzerinde ülkenin ve 4 bin 500 katılımcının yer aldığı EMITT’te ilk […]

EDREMİT EMITT’TE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Belediyesi’nin katıldığı, dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan ve bu yıl 20’ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) kapılarını açtı. EMITT’te yerini alan Edremit Belediyesi’ni ilk gün ziyaret edenler standa ve soğuk heykellere büyük ilgi gösterdi.

Edremit Belediyesi, 70’in üzerinde ülkenin ve 4 bin 500 katılımcının yer aldığı EMITT’te ilk gün yoğun ilgi gördü. İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 5. Salon D-540 standında ziyaretçilerle buluşan Edremit standında bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerinin olduğu görseller yer alıyor. İlk gün standı ziyaret edenlerin arasında sanatçı Çelik ve Umut Kuzey’de vardı. Sanatçılara Edremit tanıtılarak, Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından bölgeyi ifade eden hediyeler verildi.  İlk gün olmasına rağmen ziyaretçi akınına uğrayan Edremit standında Antandros kentinden Roma’ya gidip İtalya’yı kuran Aeneas ve zeytin toplayan soğuk heykeller ilgi odağı oldu.  Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş bölgenin tanıtımıyla ilgili konuklarla yakından ilgilenerek ziyarete gelenler ile görüşmelerde bulundu. Edremit Belediyesi standında görevliler tarafından ziyaretçilere tanıtım ürünleri verilirken, Edremit’in doğal güzellikleriyle birlikte, Kazdağları,  termal kaynaklar, mavi bayraklı plajlar, tarihi Antandros kenti ve dünyaca ünlü zeytin ve zeytinyağlarına kadar bölgenin tanıtımı ile ilgili çeşitli bilgiler verildi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Edremit’in turizmde öncü olabilmesini sağlamak için adımlar atıyoruz. EMITT Fuarı’nda ve diğer fuarlarda bu anlamda Edremit’i turizmde ön plana çıkaracak hazırlıklar ve çalışmalar yapıyoruz. İlçemizin turizmde hak ettiği noktaya erişebilmesi için yurtiçi ve yurtdışı tanıtım faaliyetlerini sürdüreceğiz” dedi. EMITT fuarında Edremit standına gelen televizyon kanalları da Belediye Başkanı Kamil Saka ile röportaj gerçekleştirdi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.