" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Şairhane: Hüseyin EROĞLU Köşe yazısı: SİYASETNAME

Şairhanemizde bu hafta birazcık siyaset konuşalım istedik. Bakalım Şairhanede Siyaset nasıl olacak? *Edremit güzel memleket kıymetini bilene, *Dağı, denizi, tarihi, mitolojisi, *Bir de zeytini var en önemlisi. *Sen Edremitsin memleketim; bir şahane. Evet şahane Edremit’te yaşıyoruz şanslıyız vesselam. Ülkemizde yaşanan en önemli sorun terör, can güvenliği. Her gün şehit haberleri, kadın cinayetleri, evi bombalanan aileler, […]

Şairhane: Hüseyin EROĞLU Köşe yazısı: SİYASETNAME
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Şairhanemizde bu hafta birazcık siyaset konuşalım istedik. Bakalım Şairhanede Siyaset nasıl olacak?

*Edremit güzel memleket kıymetini bilene,
*Dağı, denizi, tarihi, mitolojisi,
*Bir de zeytini var en önemlisi.
*Sen Edremitsin memleketim; bir şahane.

Evet şahane Edremit’te yaşıyoruz şanslıyız vesselam.

Ülkemizde yaşanan en önemli sorun terör, can güvenliği. Her gün şehit haberleri, kadın cinayetleri, evi bombalanan aileler, yaralanan ölen çocuklar, kadınlar, evlerini barklarını terk etmek zorunda kalan aileler, okula gidemeyen öğrenciler, tutuklanan gazeteciler…. Say say bitmiyor.

Bunları düşününce insanın canı acıyor. Gül gibi memleketlerde yaşasak da, ülkenin biryanı cayır cayır yanarken bizim buralarda gülüp eğlenmemizin kıymeti harbiyesi nedir?

Ankara’da cumhurbaşkanı, başbakan, parti genel başkanları hepsinin gündemi ayrı kendilerine göre. Cumhurbaşkanı Başkanlık derdine düşmüş, Başbakan cumhurbaşkanına hizmet edebilmek uğruna anayasa değiştirmek için çalışırken, CHP ve MHP genel başkanları parti içi iktidarlarını kurtarma telaşında. HDP kendilerince demokratlar, Eşbaşkan’lık uygulaması ile Başkanlığı pay etmişler, Sözüm ona solcular, sözüm ona Türkiye partisi ancak Kürt siyasetinden öte geçemiyor.

Ankara böylede Edremit farklı mı?
Önce AKP yi ele alalım. İlçe başkanı Metin Örkçü ve yönetimi her ne kadar genel başkanları Davutoğlu olsa da, asıl Recep Tayip Erdoğan’a yaranma telaşında; Kılıçdaroğlu ile uğraşıyor, onun hakkında cumhurbaşkanına hakaretten suç duyurusunda bulunuyor. Ak partili vekiller kurum amirleri ziyaretlerindeler ve devletin yapması gereken ve yaptığı işleri sanki kendileri vesile olmuşta yaptırılıyor havasında.

Ya CHP? Kurultay süreçleri yaşandı, herkes bir yerlere yerleştirildi. Seçildi demiyorum, yerleştirildi. Kongre sonucu Yusuf Sel’lin kazandığını Ege Gündem gazetesi “CHP’Yİ SEL ALDI” diye vermişti. Gerçekten CHP’yi sel aldı ortalıklarda yok. En büyük rakipleri Genel başkanları hakkında suç duyurusunda bulunurken, MHP ilçe Başkanı Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan değişikliklere tepki duyarken CHP’den tık yok.
CHP İlçe Başkanı Yusuf Sel hem avukat, hem de Belediyenin hukuk danışmanı. Olay gazetesinde Uğur Abi Olay gazetesindeki köşe yazısında sordu; Milli Eğitim müdürlüğü binasının mülkünün belediyeye ait olduğunu, yapılan tadilatların ruhsatlı olup olmadığını, kira alınıp alınmadığını?
Biri çıkıp bir şeyler söylesin? “Cık olmaz!” Onlar kendi dertlerinde belediye ziyaretindeler. Vekillere bir şey söylesem mi? Seçimler geçeli üç ay oldu. Bölgeye geldiler mi? Herhalde il kongresinde geldiler. Onların muratları vekil olmaktı. Oldular. Onlar erdi muradına vatandaş çıksın kerevetine
MHP de ise hiç ses seda yok. Yerinde bir basın açıklamasından başka bir icraatlarını görmedik;
HDP? Onlarda genel merkezlerinin doğrultusunda. Her olayı devletten bilip KESK tarafından organize edilen eylemlerde protestolardalar.
Ezilen, sıkıntı çeken Edremit’te vatandaş, yok mu? İş arayan gençler, gübre borcunu zor ödeyen çiftçi, kredi kartı ve kredi borcu ödemekte zorlanan emekli, işçi memur yok mu?

Birazda halkın içine girip halkın derdiyle ilgilenen siyasetçiler bekliyoruz.

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.