" />
USD
3,6753
EURO
4,3199
ALTIN
151,7670

CANAN KARATAY DOMUZ GİRİBİNE YAKALANMAMAK İÇİN ZEYTİNYAĞI ÖNERDİ

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 12.Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Festivaline katılan Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, domuz gribi virüsünün herkes de olduğunu ve zeytinyağı tüketenlerin bundan korunmuş olacağını söyledi. Ahmet Akın Kültür Merkezinde, Burhaniyelilere seslenen Karatay, 14 asırlık zeytin ağacının bulunduğuna şahit olduğunu söyledi. Burhaniye de, Kaymakam Hüseyin Öner ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali […]

CANAN KARATAY DOMUZ GİRİBİNE YAKALANMAMAK İÇİN ZEYTİNYAĞI ÖNERDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 12.Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Festivaline katılan Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, domuz gribi virüsünün herkes de olduğunu ve zeytinyağı tüketenlerin bundan korunmuş olacağını söyledi.
Ahmet Akın Kültür Merkezinde, Burhaniyelilere seslenen Karatay, 14 asırlık zeytin ağacının bulunduğuna şahit olduğunu söyledi.
Burhaniye de, Kaymakam Hüseyin Öner ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Belediye Başkanı Necdet Uysal ile Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç’ın dahazır bulunduğu konfreransta yaklaşık 700 kişiye seslenirken zeytin ve zeytinyağını öve öve bitiremedi.
Karatay, “Domuz gribi virüsü, hepimizde var ama zeytinyağı tüketerek güçlenirseniz, sağlıklı beslenirseniz, yapay, uyduruk fabrikasyon yemekleri yemezseniz, açlık bastırmak için pakete konulmuş trans yağlarla o zavallı yiyeceklerden yemezseniz hastalanmazsınız. Salgın filan  hikaye” dedi. Prof. Canan Karatay, Zeytinde Sağlıklı Yaşam Paneli”nde yaptığı konuşmada, zeytin ve zeytinyağının anne sütü kadar değerli olduğunu hatırlattı. Kendisinin bir kahvaltıda 71 zeytin yediği için eleştirildiğini anlattı ve zeytin ağacının çok uzun ömürlü bir ağaç olduğunu kaydetti. Karatay’ konuşmasının ardından Kaymakam Hüseyin Öner’in eşi Mine Öner ve Başkan  Necdet Uysal’ın eşi Aydan Uysal ile Belediye meclis Üyesi Sevda Padem tarafından çiçek ve hediye paketi verildi

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.