" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BURHANİYE’DE EN GÜZEL ZEYTİNYAĞLI YEMEĞİ YAPMAK İÇİN YARIŞTILAR

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 12.Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali kapsamında düzenlenen zeytinyağlı yemek yarışmasında derecey girmek için yarışmacıların mücadelşesi heyecanlı anlar yaşanamsına neden oldu. Prof.Dr.Artun Ünsal’ın jüri başkanlığını yaptığı yarışma, Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Burhaniye Belediyesinin, festival kapsamında  düzenlediği yarışma, zeytinyağlı yemekler, tatlılar ve börekler kategorisinde yapıldı. Yarışmaya 23 ev hanımı katıldı. Prof.Dr. […]

BURHANİYE’DE EN GÜZEL ZEYTİNYAĞLI YEMEĞİ YAPMAK İÇİN YARIŞTILAR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 12.Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali kapsamında düzenlenen zeytinyağlı yemek yarışmasında derecey girmek için yarışmacıların mücadelşesi heyecanlı anlar yaşanamsına neden oldu.
Prof.Dr.Artun Ünsal’ın jüri başkanlığını yaptığı yarışma, Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlendi.
Burhaniye Belediyesinin, festival kapsamında  düzenlediği yarışma, zeytinyağlı yemekler, tatlılar ve börekler kategorisinde yapıldı. Yarışmaya 23 ev hanımı katıldı. Prof.Dr. Artun Ünsal’ın başkanlığını yaptığı jüride, Zehra Mine Öner, Elif Tuncel, Sevda Padem, Semra Aldağ ve Nurşen Pabuccuoğlu görev aldı. Yemekleri birer birer tadan jüri bütün yemeklere  puanlar verdi. Zeytinyağlı yemekler kategorisinde Sevim Çaylak, zeytinyağı keşkek-pilav ile birinci olurken, Sevim Taş da, yaprak sarma ile ikinci oldu. Nezahat Eser ise, lahana sarma ile üçüncülüğün sahibi oldu. Zeytinyağlı börekler de ise, el açması börek ile Nevin Karayaz birinci olurken, Hacer Aycan da, düğün mantısı ile ikinci oldu. Sevim Gün de, Boşnak mantısı ile üçüncü oldu. Zeytinyağlı tatlılarda ise, Nihal Aycan, höşmelim ile  birinci, Yasemin İnce de, kalbura bastı ile ikinci oldu. Hacer Aycan ise dible tatlısı ile  üçüncü oldu. Dereceye girenlerin ödülleri Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ve Belediye başkanı Necdet Uysal tarafından verilirken, yarışmaya katılan 23 yarışmacının tamamına katılım belgesi ve hediyeler verildi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.