" />
USD
3,6891
EURO
4,3441
ALTIN
151,4626

EDREMİT’TE “MAHALLEMİ SEVİYORUM” PROJESİ

Edremit Belediyesi tarafından davet edilen Şili’li biyolog ve çevre danışmanı Agustin Sepulveda Sariego,  Birleşmiş Milletler’den alınan mali destek ile Şili’de sürdürülen “Mahallemi Seviyorum” projesini Edremit’te anlatacak. Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen ve Şili’de yürütülen “Mahallemi Seviyorum” projesinin bir benzerinin Edremit’te de başlatılması için adımlar atılıyor. Edremit Belediyesi tarafından davet edilen, konu ile ilgili dünyanın çeşitli ülkelerinde […]

EDREMİT’TE “MAHALLEMİ SEVİYORUM” PROJESİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Belediyesi tarafından davet edilen Şili’li biyolog ve çevre danışmanı Agustin Sepulveda Sariego,  Birleşmiş Milletler’den alınan mali destek ile Şili’de sürdürülen “Mahallemi Seviyorum” projesini Edremit’te anlatacak.

Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen ve Şili’de yürütülen “Mahallemi Seviyorum” projesinin bir benzerinin Edremit’te de başlatılması için adımlar atılıyor. Edremit Belediyesi tarafından davet edilen, konu ile ilgili dünyanın çeşitli ülkelerinde permakültür ve ekoköyler hakkında seminerler, atölye çalışmaları, yayınlar ve projeler üreten Şili’li biyolog ve çevre danışmanı Agustin Sepulveda Sariego 11 Şubat 2016 tarihinde Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da katılımcılara projeyi anlatacak. “Mahallemi Seviyorum” projesi yerelde sosyal, ekolojik ve ekonomik bağları güçlendirerek toplum ruhunu birleştirmeyi ve aynı mahalleyi paylaşan insanların yaşam kalitesini fiziksel ve sosyal düzeyde arttırmayı amaçlıyor. Edremit Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Proje Birimi, Agustin Sepulveda Sariego’yu Edremit’e davet ederek konu ile ilgili toplantı yaptı. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Tamer Acar “Mahallemi Seviyorum” projesinin Edremit’te de gerçekleşmesi için uluslararası ve ulusal kaynaklardan finansal destek alınması için çalışmalara başlandığını belirtti. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Bu projeyi Edremit’te hayata geçirmek için çalışmalarımıza başladık. Mahalle kültürünü yaşatmak için böyle projelerin başlatılması gerekiyor. Beton binalar arasında yaşayan birbirini tanımayan insanlar değil, birbiriyle iletişim halinde olan kişiler olmamız gerekiyor. Mahalle ruhunu tekrar canlandırarak, hem vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak hem de oturduğu çevreye bağlı katılımcı bireyler ve topluluklar oluşturmak istiyoruz” dedi.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.