ORGANLARI 5 KİŞİYE UMUT OLDU..

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

ORGANLARI 5 KİŞİYE UMUT OLDU..

Balıkesir’de beyin ölümü gerçekleşen 61 yaşındaki Sındırgı’lı şahsın organları, 5 kişiye umut oldu.

Sındırgı ilçesinde rahatsızlanarak, Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan 61 yaşındaki Osman Acar’ın beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine aile ile görüşülerek organ nakli konusunda izin istenerek onay alındı.

Hastanı Karaciğeri Acıbadem Hastanesi, 1 Böbreği Çanakkale Üniversite Hastanesi, Korneyalar BAÜ Tıp Fakültesi Hastanesine gönderileceği öğrenildi. Bir böbreğin bir ise doku tiplemesi işleminin devam ettiği bildirildi.Yetkililer ülkemizde organ yetmezliği konusunda 7 kişiden birisinin risk altında olduğu, bütün bu risklerin Organ bağışı ile engellenebileceğini belirterek organ bağışının önemini vurguladılar.

 

Haber Merkezi

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.