SATRANÇTA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU.

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

SATRANÇTA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU.

Burhaniye de her yıl geleneksel olarak yapılan Satranç turnuvası bu yıl Burhaniye Belediyesi tarafından 30-31 Ocak tarihlerinde yapıldı. 12. Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali kapsamında genç satranççıların da katıldığı festival Pazar akşamı yapılan ödül töreni ile son buldu. Festival kapsamında gerçekleşen satranç turnuvasının İlk hamlesini Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal yaparken tüm sporculara başarılar diledi.

Ahmet Akın Kültür Merkezinde Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi organizasyonuyla gerçekleşen satranç turnuvaları, dört yaş gurubu kategorisinde yaklaşık 120 sporcunun katılımıyla yapılan müsabakalarda sporcular kıyasıya yarışarak her kategoride ilk beş belirlendi. 2.-3. Sınıflar kategorisinde 1. Samet Açıkgöz 2. Esat Emin Reyhan 3. Emin Ulusoy 4. Mustafa Enes Döner 5. Gökhan Muhsin Arıcı; 4.-5. sınıflarda: 1. Ahmet Başak 2.Ali Aktürk 3.Ali Deniz Şahin 4. Vuslat Döğer 5. Kaan Alp Altay. 6.-7.-8. Sınıflarda: 1. Ramazan Kılıç 2. Kadriye Kevser Vardar 3. Mehmet Can Dilbilir 4. Buse Çapkın 5. Hasan Ecir Utku Çaltılı olurken; Liselerde: 1. Sefercan Taşcı 2. Ferit Orhan 3. Ersin Orhanlı 4. Yücel Kurban 5.Hayrettin Sayan oldu. Mansiyon ödülleri ise Sesil Efsun Gül, Gül Altın Yalın, Kaan Altıntaş, Çağan Arda Aktaş, Pelin Sürek ve Akif Kalaycı’ya gitti.

Geleneksel olarak yapılan bu satranç turnuvalarının düzenlenmesinde büyük emekleri geçen ve müsabakaların hakemliğini de yapan satranç öğretmeni Musa Aktaş ve Gülay Ayaz, yıllardır okullarımız bünyesinde ve Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezindeki kurslarda çok sayıda satranç sporcusu yetiştirmiş, bu sporun İlçemizde sevilmesi ve yaygınlaşmasında önemli katkılarda bulunurken,  Burhaniye’de satranç sporunun duayenleri olarak anılır oldular. Faruk Kızıklı İlkokulu Öğretmeni Musa Aktaş ve Hürriyet Ortaokulu Müdür Yardımcısı Gülay Ayaz müsabakaların kıyasıya ama centilmence geçtiğini, Yenilen de yenende müsabakadan mutlu ayrıldığını. Bu organizasyonların çocukların arasındaki birlik beraberlik ruhunu daha da pekiştirdiğini söylediler.

31 Ocak 2016 Pazar günü, 12. Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali’nin son gününde, Reha Yurdakul salonunda, saat 18.00’da yapılan Gençlik Merkezi etkinlikleri kapsamında yapılan ödül töreni ile ödüller sahiplerini buldu.

Şenol TORLAK

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.