ZEYTİN ÇEKİRDEKLERİ İÇİN TAM BİR GÖNÜLLÜLÜK SEFERBERLİĞİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

ZEYTİN ÇEKİRDEKLERİ İÇİN TAM BİR GÖNÜLLÜLÜK SEFERBERLİĞİ

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatı ile başlatılan “Zeytin Çekirdekleri Projesi” her geçen gün biraz daha gelişiyor.

Ayvalık Belediyesi’nin kırsal mahalleler ve kent merkezindeki çocukların kültür ve sanatla tanışmasını amaçlayan ve en önemli sosyal sorumluluk projelerinden birisi olan “Zeytin Çekirdekleri Projesi” şimdi de Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile başlatılan “Zeytin Çekirdekleri Kış Okulu”na katılan öğrencilere müzik ve bilim konularında eğitimler veriliyor.

Ayvalık Belediyesi ile Boğaziçi Üniversitesi tarafından başlatılan çalışmalara Milli Eğitim Müdürlüğü, Kaymakamlık, gönüllü eğitmenler ve saha gönüllüleri desteğiyle “Zeytin Çekirdekleri Projesi” kapsamında kış okulu gerçekleştiriliyor.

Yüze yakın öğrencinin katıldığı çalışmalarda çocuklar bilim atölyeleri ile Boğaziçi Üniversitesinden gelen 8 öğrenci eğitmen ile bilimsel konular farklı bir yönden eğlenerek deneyerek öğreniyorlar.

Kış okulunda müzik konusunda keman, çello ve ritim ile koro ve ses eğitimi veriliyor.

Zeytin Çekirdekline Projesini çok önemsediklerini kaydeden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Çocuklarımız hem müzik konusunda uzmanlardan harika eğitimler alıyorlar hem de sosyal hayatın içinde yer alarak kendilerini geliştiriyorlar. İstanbul’dan gelen müzik konusundaki gönüllü eğitmenler sayesinde projemizi sürdürüyoruz” dedi.

Başkan Rahmi Gençer, bu büyük organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür etti.

Ayvalık Belediyesi ile Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen çalışmalar 6 Şubat a kadar devam edecek.

İstanbul’dan gelen müzik konusundaki gönüllü eğitmenler: Başak Doğan, Başak Güçler, Sibel Çoban, Yaşar Morpınar ve Mehmet Yasemin uzmanlık konularında çocuklara dersler verirken bu çalışmalara Ayvalık’tan da gönüllü müzik öğretmenler, de katılarak bu projede yer alıyorlar.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.