" />
USD
3,6779
EURO
4,3446
ALTIN
151,1513

EDREMİT BELEDİYESİ, SREBRENİK BELEDİYESİ İLE RESMİ OLARAK KARDEŞLİĞİ BAŞLATTI

Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı’nın (BİGMEV) Bosna Hersek ile Türkiye arasında yürüttüğü ‘Kardeş Belediyeler’ projesi kapsamında bir araya gelindi. Edremit Belediyesinin Kardeş Şehri Srebrenik Belediye Başkanı Dr. Nihad Omeroviç ve beraberinde ki heyet bir günlük program dâhilinde yaptıkları resmi ziyaret öncesi ,güne Belediye Başkanı Kamil Saka eşliğinde sabah kahvaltısı ile başladı. Belediye Başkanı […]

EDREMİT BELEDİYESİ, SREBRENİK BELEDİYESİ İLE RESMİ OLARAK KARDEŞLİĞİ BAŞLATTI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı’nın (BİGMEV) Bosna Hersek ile Türkiye arasında yürüttüğü ‘Kardeş Belediyeler’ projesi kapsamında bir araya gelindi.

Edremit Belediyesinin Kardeş Şehri Srebrenik Belediye Başkanı Dr. Nihad Omeroviç ve beraberinde ki heyet bir günlük program dâhilinde yaptıkları resmi ziyaret öncesi ,güne Belediye Başkanı Kamil Saka eşliğinde sabah kahvaltısı ile başladı. Belediye Başkanı Kamil Saka; Kardeş Şehir Srebrenik‘e yaptıkları ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade ederek, Edremit Güre Afrodit Termal Otelde yapılan kahvaltıda, körfezin tarihi kültürel ve doğal zenginlikleri hakkında genel bilgi verdi. BİGMEV’in iki ülke belediyeleri arasında yürüttüğü çalışmalar neticesinde imza aşamasına gelen belediyeler arası kardeşlik süreci, Bosna Hersek’in iş potansiyeli olarak en güçlü belediyelerinden biri olan Srebrenik Belediyesi’yle Türkiye’nin önde gelen belediyelerinden Edremit Belediyesi Başkanlık Makamında atılan imza ile resmiyet kazandı. Gerçekleşen imza töreni sonrasında, düzenlenen program kapsamında iki ülkenin iş heyetleri  (Edremit Ticaret Odası  ve Edremit İş Adamalarıyla) bir araya gelerek iki ülke arasındaki kültürel, sosyal ve ticari ilişkilerin güçlendirilmesi adına  bir dizi görüşme gerçekleştirdiler. BİGMEV’in çağrısı ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın daveti ile Türkiye’ye gelen Srebrenik Belediye Başkanı Dr. Nihad Omeroviç ve Yerel Ekonomik Kalkınma ve Projeler Müdürlüğü Şefi Adnan Bjeliç; beraberinde Srebrenik İşadamları Derneği Başkanı Sulejman Herceg, Tarım Üreticileri Derneği Başkanı Mehmedalija Omiç ve iş adamlarından oluşan heyeti, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ile birlikte Edremit Ticaret Odası ve üyelerinden oluşan firmalarla bir araya gelerek, Bosna Hersek’in de potansiyel iş fırsatlarının  anlatıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonunda işbirlikleri ve karlı yatırımlar için adımlar atıldı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka; atılan karşılıklı imzalarla kardeşliği pekiştirmenin mutluluğunu ifade ederek, “ iki ülke arasından atılan imzalarla, kurulacak olan ilişkilerde kültürel, sosyal ve ekonomik birlikteliğimizin daha da çok artacağına inanıyorum. Her iki şehrimizede hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.