TUGAY KOMUTANIMIZI ZİYARET ETTİK

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Türkan ÖZDEMİRDİŞ TABİBİ SAYIN BİLAL AKTUĞ GÖLLER – 13 Temmuz 2017SİGARA İNSAN ÖMRÜNDEN 28 YILI ALIP GÖTÜRÜYORMUŞ – 2 Mart 2017KAMİL BAŞKAN 7’DEN 70’E EDREMİT’LİLERİN YANINDA – 23 Şubat 2017                CKD’NİN SEVGİ GÜNÜ’NDE KONUŞAN BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA ‘’TÜRKİYEMİZİ ATAMIZIN BİZE BIRAKTIĞI ÜLKE HALİNE GETİRECEĞİZ’’ DEDİ – 16 Şubat 2017MEMLEKET ECZANESİ […]

TUGAY KOMUTANIMIZI ZİYARET ETTİK

Türkan ÖZDEMİR

21 Ocak tarihli köşe yazımda ‘’Edremit’imiz yöneticileri açısından çok şanslı’’ demiştim ve yazımın sonunda 19 Ağustos’ta Edremit 19. Tugay’a Tugay Komutanı olarak göreve gelen Tuğgeneral Sn. Nihayet ÜNLÜ’yü de ziyaret etme isteğimden bahsetmiştim. Bu dileğim geçtiğimiz gün komutanımızın daveti üzerine gerçekleşti.

 

Selim arkadaşımla gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizi bir çay içimi kadar düşünmemize rağmen değerli komutanımızla başladığımız koyu sohbetle 1 saati geçti. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık. Bu arada hemşeri olduğumu da öğrendiğim Sn. Paşamız bizi kapıda karşılayıp yine aynı şeklide yolcu etti. Son derece mutlu oldum.

 

Geçmiş dönemlerde daha doğrusu benim Yeni Asır’da çalıştığım yıllarda ki komutanlardan söz ettik. Velhasıl unutamayacağım bir sohbet ve ziyaret oldu. Sn. Nihayet ÜNLÜ Paşa’mıza gösterdikleri misafirperverlikten dolayı hürmetlerimi sunuyorum. Kendileri de ziyaretimizden duyduğu memnuniyeti dile getirerek tekrar beklediğini söyledi.

 

ED-BEL İŞLETMELERİNDE DURMAK YOK

 

Edremit Belediyesi şirketi Ed-Bel bünyesinde ki işletmelerde dur durak yok. İşletmelerin gelir getirmesi için çeşitli alternatifler geliştirdiklerini belirten Ed-Bel müdürü İbrahim YAKIN ‘’Termallerimiz zaten neredeyse 12 ay full çalışıyor. Ayrıca restoran, kahvaltı ve toplantı salonlarımızda her an hizmete hazır. Diğer işletmelerimizde de boş diye bir kavramımız yok. Örneğin Altınoluk Akçam Oteli’mizde kışında çeşitli etkinlikleriyle de faaliyetini sürdürüyor. Otel hizmetinin yanında restoranında açık büfe yemek ve kahvaltıları, Perşembe günleri müzikli bayan matineleri ve sosyal etkinliklerle her zaman halkımızın hizmetinde. Ayrıca Antandros Kafe’mizde yeni dekoruyla konuklarını ağırlıyor’’ dedi.

 

Akçam Otel müessese müdürü Coşkun ÇANKIR’da ‘’14 Şubat’ta Sevgililer Günü için yoğun hazırlıklar içerisindeyiz.  Açık büfe ve müzikli gecemize sevgilileri bekliyoruz’’ dedi.

 

 

CUMHURİYET KADINLARI’NDAN 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ

 

Kuruluşundan bu yana sosyal çalışmalarıyla göz dolduran Akçay Cumhuriyet Kadınları, Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın kendilerine tahsis ettiği dernek binalarında toplanarak çalışmalarını sürdürüyorlar. Dernek başkanı Dilek YAZICILAR; 14 Şubat Sevgililer Günü’nde bir yemek düzenlediklerini, elde edilecek gelirle sosyal yardımlarını sürdüreceklerini belirtip piyango çekilişi ile çeşitli zengin ikramiyelerinin de misafirlerine armağan edileceğin söyleyerek ‘’Esnafımızın da bu konuda bize yardımlarını bekliyoruz’’ dedi.

 

DAMLA İLE TAYLAN ÖMÜR BOYU MUTLULUĞA DOĞRU YOLA ÇIKTILAR

 

Damla; sevgili arkadaşım Nur’un güzeller güzeli kızlarından büyüğü. Taylan ise Bereket Ekmek’in sahibi (oğlum sayılır) Barış’ın değerli elemanı. Bu iki çok sevdiğim genç, Şükrü TUNAR Kültür Merkezi’nde muhteşem bir nikâhla sonsuza kadar ve ömür boyu temenniler ile dünya evine girdiler. İki tarafın aileleri ve yakın dostlarının katıldığı törende Damla’nın güzelliği yanında gelinliği de muhteşemdi. Damat beyin yakışıklılığı ve şıklığı da gelinle birlikte göz doldurdu. Allah nazardan saklasın. Çok mutlu olsunlar inşallah.

 

 

BASKİ ŞUBE MÜDÜRÜ AHMET HERDAN

 

Adından sıkça söz edilen BASKİ’nin Edremit Şube Müdürü Ahmet HERDAN Edremit’in sorunlarına eğilerek çözmesinde ki başarılarından dolayı da takdir görüyor. Geçtiğimiz günlerde bir görüşme için ziyaret ettiğim genç müdür Ahmet HERDAN aynı zamanda bizim çok eski dostlarımız işadamı Nadir HERDAN ve eşi Gülşadiye HERDAN’ın oğlu olduğunu öğrenince çok mutlu oldum. Kendisinin gösterdiği ilgiye de buradan teşekkürler.

 

Hoşça kalın sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.