" />
USD
3,6892
EURO
4,3440
ALTIN
151,5131

AYVALIK BELEDİYESİ, ENGELLİLERİ MESLEK SAHİBİ YAPACAK.

AYVALIK BELEDİYESİ, ENGELLİLERİ MESLEK SAHİBİ YAPACAK. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Ayvalık Belediyesi ile Özel Zeytin Rehabilitasyon Merkezi arasında zihinsel engellileri meslek sahibi yapacak protokol imzalandı. Ayvalık Belediyesi adına protokole imza koyan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, zihinsel engellilerin günlük hayta kazandırılmasının önemli olduğunu vurgulayarak, “Zihinsel engellilerimiz evlerinde […]

AYVALIK BELEDİYESİ, ENGELLİLERİ MESLEK SAHİBİ YAPACAK.
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AYVALIK BELEDİYESİ, ENGELLİLERİ MESLEK SAHİBİ YAPACAK.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı.

Ayvalık Belediyesi ile Özel Zeytin Rehabilitasyon Merkezi arasında zihinsel engellileri meslek sahibi yapacak protokol imzalandı.

Ayvalık Belediyesi adına protokole imza koyan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, zihinsel engellilerin günlük hayta kazandırılmasının önemli olduğunu vurgulayarak, “Zihinsel engellilerimiz evlerinde bir köşesinde durmak yerine açılacak olan bu garsonluk kurslarına katılarak hayatın içine dahil olacaklar. Hem onların eğitimleri açısından hem de ailelerine moral olması açısından açılacak olan bu kurslar büyük önem arz ediyor. Ayvalık Belediyesi olarak engellilerimizin günlük yaşama kazandırılması yönündeki çalışmalara desteğimiz sürecek” dedi.

Ayvalık Belediyesi Zihinsel Engelliler Okulunda ve kırsal mahalleler dahil kent genelindeki engellilere garsonluk eğitimi verilmesine olanak tanıyan kurslar cumartesi günleri iki saat olmak üzere toplam 48 hafta sürecek.

Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü garsonluk kurslarına katılacak engellilere yemek ve teknik destek verecek.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.