KAVAKDİBİ CADDESİNDE YANAN EVLER TEHLİKE YARATIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

KAVAKDİBİ CADDESİNDE YANAN EVLER TEHLİKE YARATIYOR

KAVAKDİBİ CADDESİNDE YANAN EVLER TEHLİKE YARATIYOR

 

Burhaniye Koca Cami Mahallesi Kavakdibi Caddesinde geçtiğimiz aylarda çıkan baca yangında tamamen yanarak kullanılmaz hale gelen evler tehlike yaratıyor.

Yanan iki evde yaşatan ailelere yangın sonrası ilk olarak yardım elini Burhaniye Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü uzatarak öncelikle bu ailelerin kalacak yer sorununu çözmüş ardında kendi imkânları ile ev tutan ailelere eşya yardımı yapılmıştı. Ancak aradan uzun bir süre geçmesine rağmen kullanılamaz halde olan bu evlerde çökme tehlikesi yaşanmaya başlaması çevre sakinlerini tedirgin etmeye başladı. Belediyenin bu evler etrafına güvenli çemberi koymasına rağmen çocukların bu civarda oynamaları bu cadde üzerindeki evleri ahşam ve bitişik nizam olması tehlikenin boyutunu arttırmakta. Yanan evlerden birinin aniden çökmesi halinde etraftaki evlere de zarar vereceğini belirten çevre sakinleri evlerimiz kerpiç ve ahşap dolayısıyla hepside bir birine bağlı yapılar. Yanan evlerde zaman zaman çökmeler duvarlarda yıkılmalar meydana geliyor. Aşırı yağışlar ile birlikte çökme tehlikesi de her geçen gün artmakta ve biz evlerimizde korku içinde oturmaktayız. Belediyemizin bu yanan iki evi kontrollü şekilde sağlam kalan birinci katlarına kadar yıkarak tedbir almasının doğru olacağına inanıyoruz dediler.

 

Şenol Torlak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.