HDP DÖNÜŞÜMLÜ AÇLIK GREVİNDE

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

HDP DÖNÜŞÜMLÜ AÇLIK GREVİNDE

HDP Edremit ilçe örgütü, açlık grevindeki milletvekillerine destek olmak için ilçe binasında dönüşümlü açlık grevi eylemine başladı.

HDP Edremit İlçe Başkanı Hürriyet Kızıl konuyla ilgili basın açıklamasında bulundu. Kızıl açıklamasında şu görüşlere yer verdi;”Haziran seçimlerinden bu yana yenilmeyi hazmedemeyen ve ülkeyi tekrar seçime sokup yine umduğunu bulamayan AKP hükümeti çareyi; kendisine oy vermeyen ve başkan yaptırmamakta ısrar eden HDP den, ona oy verenlerden intikam almakta bulmuştur. Aylarca ağır silahlarla ve binlerce güvenlik gücüyle onlarca ilçeyi abluka altına alıp katliamlara başlamıştır. Savaşın en vahşi halini yaşayan bölge halkı tehdit edilerek evlerinden çıkmaya, sürgün edilmeye zorlanmış, evini terk etmeyenlerin evleri top atışlarıyla ya da yakılarak başlarına yıkılmıştır. Onlarca insan evinin enkazı altında kalmış ölüme terk edilmiştir.

Yine günlerce cenazeler sokak ortasında kalmış, cenaze veya yaralılarını almak isteyenlerde ya öldürülmüş ya da yaralı bir şekilde ölüme terk edilmiştir. Çözümden söz eden iktidar, parlamentoda çözüm bulmak yerine; Yaralıları kurtarmak için Bölgeye giden parlamenterlere hakaret eden darp eden üzerlerine ateş açan güvenlik güçlerine müdahale etmemiş hatta tahrik etmiştir. Aynı şekilde çocuklarını, ölü veya yaralı enkaz altından çıkarmaya giden annelerden on biri gözaltına alınmıştır. Ambulansların yaralıları ve cenazeleri almasına izin verilmemiştir. Her geçen gün enkaz altında bir insan can verirken Meclis ise seyirci kalmış, ölümlere onay vermiştir.

İktidar yanlısı havuz medyası da koca puntolarla altı boş haberler üretip savaş çığırtkanlığı yapmıştır. Gümüşhane’de yanan bir ambulansın resmini servis yapıp yaralıları almaya giden ambulansı teröristler yaktılar diye kamuoyunu yanıltmaya devam etmiştir.

 

Bu nedenle: 08.08.2016 Pazartesi günü (bu gün) saat: 10:00 da Edremit ilçe binamızda: yaşamak ve yaşatmak adına, barışa bir ses vermek ve açlık grevindeki milletvekillerimize destek olmak için dönüşümlü açlık grevine başlıyoruz. “

 

Hüseyin EROĞLU

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.