BURHANİYE BELEDİYESİ İNŞAAT DENETİMLERİNDE GÖZ AÇTIRMIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BURHANİYE BELEDİYESİ İNŞAAT DENETİMLERİNDE GÖZ AÇTIRMIYOR

Burhaniye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Burhaniye’de devam eden inşaatlarda denetimler aralıksız devem ediyor.

Burhaniye Belediyesi, Burhaniye’de devem eden inşaatların, genel mevzuata uygun bir şekilde ilerleyip ilerlemediğinin denetimlerini sürdürerek, yapımına başlanmış inşaatlardaki eksiklikleri kontrol ediyor. İnşaatlarda öncelikli olarak Ruhsat tabelasının bulunup bulunmadığını kontrol eden İmar ve Şehircilik Müdürü yetkilisi ile zabıtaları inşaatlardaki eksiklikleri tutanak tutarak eksiklikler konusunda uyarıda bulunuyor. Kontroller kapsamında kaçak yapı olup olmadığı, Yapı ruhsatı, yapı kullanma belgesi almayanlar, inşaat malzemelerinin kaldırımları işgali veya gelişi güzel yayılımları, bina emniyet tedbirleri, inşaat ilan tabelasının olup olmadığı, tabelada ilan edilen bilgilerin eksik olup olmadığı vb. konular kontrol edilerek eksiği olan inşaatlarda inşaat sahiplerine uyarı maiyetinde tutanak tutuluyor. Yeni yapılaşma konusunda son derece titizlik göstererek şehrin dokusuna uygunluğunu da önemseyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “yapılan binaların mevzuata ve alınan ruhsatlarına uygun olması konusunu önemsiyor ve hiçbir şekilde bu konuda taviz vermiyoruz. İmar Müdürlüğümüzde ki çalışma arkadaşlarım da titizlik ile çalışarak herhangi bir haksız rekabete sebebiyet vermemek adına daha özenle çalışıyorlar” dedi. İnşaatlarında eksikleri olmayan inşaat sahiplerine ve çalışanlara da teşekkürlerini ileten Burhaniye Belediyesi yetkilileri inşaat sahiplerinin ve müteahhitlerin bu konularda daha duyarlı olması gerektiğini vurguladılar.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.