" />
USD
3,6780
EURO
4,3433
ALTIN
151,1390

CUMHURİYET KADINLARINDAN ANLAMLI ZİYARETİ

  Cumhuriyet Kadınları Derneği Edremit Göbelezoğlu Ortaokuluna bir ziyarettin ardından yine anlamlı bir etkinlik yaparak bu kapsamda Hamiyet Feridun Sözen Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nı ziyaret etti.   Cumhuriyet Kadınları dernek Başkanı Dilek Yazıcılar ve bir grup dernek üyesi Hamiyet Feridun Sözen Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek çalışmalar ve ihtiyaçları hakkında ve Dernek olarak ne […]

CUMHURİYET KADINLARINDAN ANLAMLI ZİYARETİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Cumhuriyet Kadınları Derneği Edremit Göbelezoğlu Ortaokuluna bir ziyarettin ardından yine anlamlı bir etkinlik yaparak bu kapsamda Hamiyet Feridun Sözen Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nı ziyaret etti.

 

Cumhuriyet Kadınları dernek Başkanı Dilek Yazıcılar ve bir grup dernek üyesi Hamiyet Feridun Sözen Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek çalışmalar ve ihtiyaçları hakkında ve Dernek olarak ne tür destek olabilecekleri konusuna okul idaresinden bilgiler aldı.

 

Dernek başkanı Dilek Yazıcılar;”çocukların ihtiyacı olabileceğini düşündüğümüz ve tedarik edebildiğimizi ihtiyaç malzemelerini yetkililere teslim ettik. Başta Müdür Salih Bey başta olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz.” Dedi.

 

Hamiyet Feridun Sözen Sevgi Evleri Çocuk Yuvası, Küçükkuyu’lu hayırsever Fernur Sözen tarafından 2007 yılında annesi ve babasının adına kendi arsası üzerine inşa ederek aile ve sosyal politikalar bakanlığına bağışlamıştır. Kuruluş sevgi evleri tip projesi olarak planlanmış, 5 adet tripleks binadan oluşmaktadır. 75 çocuğu barındıracak kapasiteye sahiptir. Çocuklar sekizer kişilik yeni evlerinde yaşamlarına devam etmektedirler.

 

Hamiyet Feridun Sözen Sevgi Evleri Çocuk Yuvası, Çanakkale’nin güzel turistik ve doğal zenginliklerinin ihtişamla sergilendiği Küçükkuyu beldesinde bulunmaktadır. Zeus Altarı’nın bulunduğu tepenin yamacında ve denizin 50 m uzağındadır. Ege Denizinin kıyısında bulunan kuruluş, Çanakkale’den iklim olarak farklılık göstermektedir. Kuruluş mesafe olarak Çanakkale merkeze 97 km, İzmir’e 253 km Balıkesir’e 123 km Edremit Havalimanına ise 45 km uzaklıktadır.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.