EDREMİT KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILDI..

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

EDREMİT KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILDI..

 

Edremit Kent Konseyi Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yeniden Kent Konseyi Başkanlığı’na seçildiği toplantıda Türkiye Kent Konseyleri Birliği’ne üye olunmasına karar verildi.

 

Edremit Kent Konseyi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Kent Konseyi Başkanı Kamil Saka başkanlığında yapılan toplantıda divan yazman üyeliklerine İmam Bakır Damar, Gülçin Cömert, sayım görevliliğine ise Fatma Dilara Kaya, Muammer Temiz seçildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda konseyin çalışmaları ile ilgili genel kurula bilgi veren Kent Konseyi Genel Sekreteri Metin Tunçer, Kent Konseyi’ni Edremit’in milli takımı olarak gördüklerini belirterek “Hepimiz farklı takımların taraftarı olabiliriz ancak, milli takım ortak değerlerimizin buluştuğu noktadır. Bu anlayışla Kent Konseyi’ni Edremit’in toplumsal ortaklık merkezi olarak görüyoruz” dedi. Edremit Kent Konseyi Başkanı Kamil Saka’da yaptığı konuşmada; “Kent Konseyleri yerel demokrasilerin tabana yayılmasında en önemli etkenlerden bir tanesidir. Bu etkeni de biz Edremit gibi demokrasinin beşiği olmaya aday bir yerde daha fazla hayata geçirerek, daha fazla projeler üretmek suretiyle; Artık Edremit’te halkın kendisine ait projeleri, kendisi üretip uygular hale gelmesi bizler için en büyük mutluluk olacaktır. Kent Konseyi’ne ve bu konuda çaba gösteren bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi. Ardından Türkiye Kent Konseyleri Birliği’ne üye olunması oy birliği ile kabul edildi. Yapılan oylama sonucunda Belediye Başkanı Kamil Saka, yeniden Kent Konseyi Başkanlığı’na seçildi. Yürütme Kurulu üyeliğine ise şu isimler seçildi; Aydın Sıcak (Mimarlar Odası), Aykut Dürüst (Lokantacılar Odası Başkanı), Ali Yılmaz Diker (Ziraat Odası), Cahit İnceoğlu (Kaz Dağı ve Madra Dağı Belediyeler Birliği Başkanı), Cengiz Erk (Eczacılar Odası Tem.), Erol Duygun (Pir Sultan Abdal Derneği Zeytinli Şube), Fatma Özgirgin (Güre Cumhuriyet Kadınları Derneği), Fatma Dilara Kaya (Edremit Türk Müziği Derneği), Gülçin Cömert (Antandros Derneği), Hasan Amaç (Ticaret Odası), Mehmet Ertaş (Belediye Başkan Yrd.), Metin Tunçer (Karagözoğlu Gençlik Spor Kulübü), Raif Sakin (Edremit Meslek Yüksek Okulu), Süleyman Sirel (Edremit Fenerbahçeliler Derneği)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.