EDREMİT DEV GÜREŞLERİ HAZIR..

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

EDREMİT DEV GÜREŞLERİ HAZIR..

 

EDREMİT DEV GÜREŞLERİ HAZIR..

Geleneksel Edremit Deve Güreşleri 14 Şubat Pazar Güre Deve Güreşi Arenası’nda yapılacak. Ege Bölgesi başta olmak üzere Marmara ve Akdeniz’de şampiyon develerinde aralarında bulunduğu 130 deve mücadele edecek.

Edremit Belediyesi ve Edremit Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen Edremit Deve Güreşleri 14 Şubat Pazar günü Kavlaklar Mahallesi altında yeni hazırlanan Güre Deve Güreşi Arenası’nda yapılacak. Ege Bölgesi başta olmak üzere Marmara ve Akdeniz’den şampiyon develerin de aralarında bulunduğu toplam 130 deve güreşlerde mücadele edecek.  Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, Dernek Başkanı Ali Çakır, dernek yöneticileri ve belediyenin ilgili birim müdürleri bir araya gelerek hazırlıklar ile ilgili son değerlendirmeleri yaptılar. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Deve Güreşleri’nin bölgede önemli bir kültürü yansıttığını yıllardır düzenlendiğini belirterek hafta sonu yapılacak olan güreşlere tüm vatandaşları davet etti. Edremit Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği Başkanı Ali Çakır’da deve güreşlerinin köklü bir geçmişe dayandığını belirterek “Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesi’nden toplam 130 devenin mücadele edeceği güreşlere tüm güreş tutkunlarını bekliyoruz. Bu güreşlerin düzenlenmesinden bizlerin her zaman yanında olan Edremit Belediye Başkanımız Kamil Saka’ya çok teşekkür ediyoruz” dedi. Geleneksel Edremit Deve Güreşleri’nde belirlenen tarihte hava muhalefeti olması durumunda 15 Şubat Pazartesi gününe erteleneceği bildirildi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.