ZEYTİN KURTULUŞ GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

ZEYTİN KURTULUŞ GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

 

Zeytin hasadının son günlerinin yaşandığı Küçükkuyu’da Belediye Başkanlığı bir geleneği sürdürüp Zeytin Kurtuluş Günün hazırladığı bir etkinlik ile bu gün kutlamaya başlıyor.

Küçükkuyu Belediye Başkanlığının düzenlediği Zeytin Kurtuluş Şenliklerinin  6.sı zengin bir program ile bugün başlıyor

Bugün saat 14.00 da “Çocuk Gözüyle Zeytin” isimli resim sergisi ile başlayacak olan şenlikte tüm etkinliklerin konusu Zeytin ve Zeytinyağı olacak. Bugünkü panelde “Tehdit Altındaki Zeytin” konusu işlenecek. Ardından Yırca ve Zeytin ve Kadın belgeselleri Adatepe Köyündeki Taş Mektepte gösterime girecek.13 Şubat Cumartesi günü Tarla ve Zeytinyağı Fabrikası gezisi ile başlayacak. Ardından Nusratlı Köyündeki Zeytin ve Zeytinyağı tadımı gerçekleşecek.Halk Oyunları Ekiplerinin gösterisi sonrası “Zeytinyağı hakkında bildiklerimiz ve bilmediklerimiz” konulu söyleşi gerçekleşecek. Miniklerin müzik dinletisinin ardından Serbest Kürsü de “Zeytinimiz” konusu işlenecek. Küçükkuyudaki Zeytin Kurtuluş Şenliği bu konu ile sona erecek. zeytin kurtuluş günü dolayısıyla Küçükkuyu’ya bir çok misafirin gelmesi bekleniyor.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.