AYTUGEB DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

AYTUGEB DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Başkanlığını Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in yaptığı Ayvalık Turizm Geliştirme Birliği (AYTUGEB) değerlendirme toplantısı Ayvalık Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleşti.

Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ile birlik yönetim kurulu üyesi turizmcilerin katıldığı toplantıda AYTUGEB Genel Sekreteri Ümit Özgültekin yakın zaman önce gerçekleşen ve Ayvalık’ın da etkin tanıtımının yapıldığı Duesseldorf 2016 Bot fuarı hakkında yönetime brifing verdi.

Özgültekin, fuarda bir çok tanınmış tur operatörleri ve sörfçülerin Ayvalık’la yakından ilgilendiklerini ve Ayvalık’a mutlaka gelmek istediklerini anlattı.

Yapılan değerlendirme toplantısında Ayvalık tanıtımı açısından tespit edilen eksikliklerin hızlı bir şekilde giderilerek bundan sonraki fuarlarda daha profesyonel bir tanıtım yapılması gerektiği bildirildi.

9 Mart’ta Almanya’nın başkenti Berlin’de başlayacak olan Uluslararası Turizm Fuarında (ITB) Ayvalık’ın kendi standında tanıtım yapacağı açıklanırken, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer tarafından hazırlatılarak bastırılan ilçeyi her yönüyle İngilizce ve Türkçe anlatan “Keşfe değer yeryüzü cenneti Ayvalık” tanıtım broşürünün Almancasının da bastırılarak bu fuara yetiştirilmesi de benimsendi.

Bu broşürün Ayvalık’ı tarih, kültür, ekonomi, gastronomi, su altı güzellikleri ve turizm yönleriyle dört dörtlük anlattığını kaydeden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Bu değerlendirme toplantısında tanıtım yolunda eksikliklerimiz gördük. Bu eksikliklerimizi kısa sürede gidererek ilçemizi katıldığımız yurt dışı fuarlarında en iyi şekilde katılımcılara anlatmalıyız” dedi.

Başkan Gençer, Alaçatı’yı sörf cenneti yapan Alman sörf hocası Ralf Busse’nin Ayvalık’a gelerek burada bir sörf merkezi kurma teklifine sıcak baktıklarını ifade ederek Çamlık bölgesinde bu spor için uygun bir alan olduğunu ve Ayvalık Belediyesi olarak burada bir proje hazırladıklarını, burası için Alman sörf hocası Ralf Busse ile görüşebileceklerini söyledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.